Rytířky získaly jedenácti brankami korunu pro královny Ostravy

15. října 2017, Michal Dannhofer

O výsledku rozhodly především vstupy do jednotlivých třetin, zářila Michaela Šponiarová

První ostravské derby letošní sezony v nejvyšší ženské soutěži je odehráno. Ze zisku tří bodů se radují hráčky hostujících Vítkovic, které zvítězily jednoznačným výsledkem 11:5, když poslední dvě branky obdržely při power play soupeře. Domácímu FBC se nepovedly především vstupy do jednotlivých třetin. Na straně vítězných Vítkovic pak zazářila čtyřbodová Michaela Šponiarová, tři body přidala Zuzana Halfarová.

Ostravské derby, to je zápas, na který se florbalová komunita vždy pečlivě připravuje. Jinak tomu nebylo ani v sobotu, kdy si cestu do ČPP Arény našlo 152 příznivců ženského florbalu.

Ti viděli povedený vstup Vítkovic do utkání, o který se brankami zasloužily Halfarová s Huskovou a po pěti minutách tak rytířky vedly 2:0. Dlužno podotknout, že FBC se následně vzpamatovalo a ve druhé polovině první třetiny předvedlo asi nejlepší florbal, což vedlo ve vyrovnání na začátku druhé části.

Jenže nakonec se vstup FBC opět nepovedl. Vzápětí po srovnání Paulíny Hudákové totiž přišly tři slepené branky Vítkovic, které rázem vedly o tři branky. Druhá třetina se nadále odehrávala v bojovném duchu a excelovaly v ní především brankářky Příleská s Tomšovou, Pastušková sice v jejím závěru snížila na 3:5 z pohledu Ostravy, ale kapitánka Ferenčíková vzápětí upravila na 6:3 pro Vítkovice.

První polovinu poslední periody Vítkovice ovládly a pěti brankami definitivně rozhodly o osudu zápasu. Ostrava sice následně zkoušela dlouhou dobu power play, ale na více než na dvě branky to nestačilo a po výhře 11:5 si tak Vítkovice odvážejí všechny tři body.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11
branky: 7. Eliška Jurečková, 21. Paulína Hudáková, 35. Nela Kapcová, 54. Paulína Hudáková, 55. Nela Kapcová - 5. Zuzana Halfarová, 5. Barbora Husková, 22. Romana Žurková, 23. Veronika Enenkelová, 24. Veronika Enenkelová, 39. Barbora Husková, 45. Katarína Klapitová, 46. Michaela Šponiarová, 50. Michaela Šponiarová, 53. Zuzana Halfarová, 53. Natálie Martináková; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 - Nikola Příleská 11; po třetinách: 1:2, 2:4, 2:5;