Rytířky zvítězily v Olomouci 14:5, nyní musí stejně jako celý sport čekat

12. října 2020, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou poslední utkání před nucenou koronavirovou pauzou, která potrvá minimálně dva týdny. V Olomouci zvítězily 14:5, když se prosadily především Lucie Cholinská, která vstřelila hattrick a čtyřbodová Sára Seevaldová.

Rytířky nezačaly úplně nejlépe, po pěti minutách prohrávaly 0:1 díky brance Peterkové. Ještě v první části ale nastartovaly velký obrat a po šesti brankách v řadě už ve 26. minutě vedly 6:1. V polovině utkání přišla další branka Peterkové, toho času na hostování právě z Vítkovic a následovaly další čtyři zásahy Vítkovic.

Ve třetí třetině se trefila například Veronika Enenkelová, pro kterou to byla první branka po těžkém zranění. Trenérům ale jistě udělaly radost například autorka hattricku Lucie Cholinská nebo hned čtyřbodová Sára Seevaldová.

Vítkovické Rytířky tak zvítězily 14:5 a při stejném počtu bodů se dostaly díky lepšímu skóre před ženy FBC Ostrava. Aktuálně by se měly představit nejdříve 31. října na palubovce Startu98, ale současná doba je velmi nejistá.

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:15
branky: 6. Kateřina Peterková, 31. Kateřina Peterková, 41. Veronika Divišová, 56. Eva Barvíková - 9. Michaela Šponiarová, 10. Vendula Maroszová, 15. Dominika Buczek, 18. Sára Seevaldová, 21. Michaela Šponiarová, 26. Michaela Šponiarová, 32. Vendula Maroszová, 33. Lucie Cholinská, 36. Lucie Cholinská, 41. Barbora Husková, 54. Denisa Ferenčíková, 55. Lucie Cholinská, 56. Michaela Šponiarová, 58. Dominika Buczek, 60. Veronika Enenkelová; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vráblík; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Martina Franková 16, Lenka Dvořáková 6 - Viktorie Karasová 14; po třetinách: 1:4, 1:5, 2:6;

Tomáš Martiník: „Soupeř prožívá určitý progres, dělal nám jisté problémy. Zápas jsme ale zvládli, nakonec skóre je z našeho pohledu slušné. Nicméně, k našemu hernímu projevu mám určité výhrady. Chceme hrát mnohem jistěji a přesvědčivěji, máme hluchá místa, to je jedna z věcí, na které chceme pracovat.“