Rytířky zvládly nepříjemný výjezd a z palubovky Židenic vezou výhru 8:1

13. února 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické florbalové rytířky se úspěšně vrátily do kolotoče Extraligy žen. Jsou jedním z mála týmů, které o tomto víkendu odehrají oba zápasy a začaly úspěšně: zvládly nebezpečný výjezd na palubovku Židenic a zvítězily 8:1. Tři body si připsala Lucie Cholinská.

Výjezd na utkání proti Židenicím nepatří mezi Rytířkami mezi ty nejoblíbenější, soupeř umí tradičně v jednom zápase i potenciálně silnějšího soupeře potrápit a v myslích všech je určitě ještě vzpomínka na utkání ze sezony 16/17, kdy Židenice, s tehdy famózní Nikolou Příleskou v brance, Vítkovice porazily.

Nikola Příleská už je ale dnes mimo jiné majitelkou dvou mistrovských titulů a stříbra z Champions Cupu s Vítkovicemi a v sobotu rovněž hájila branku Rytířek. Na druhé straně Židenice disponují stále ještě novým realizačním týmem, a také v rámci důsledků závaděných změn vypadly z elitní osmičky.

První třetina se nesla v opatrném duchu, Vítkovice byly častěji na míčku, přesto se na obou stranách objevilo několik nepřesností.

Až v jejím závěru se dvakrát dokázala prosadit Lucie Cholinská. Ve druhé části se hrál na pohled asi nejméně příjemný florbal a padla v ní jediná branka: 10 sekund před sirénou uspěla Michaela Šponiarová. Židenice se snažily hrát na brejky, které ale neutralizovala buď obrana, anebo Příleská v brance.

Ve 43. minutě se prosadila umístěnou střelou Hyršová, vzápětí Židenice poprvé a naposledy v utkání skórovaly díky Romančákové. V posledních jedenácti minutách Vítkovice ukázaly vysokou kvalitu: dvakrát se prosadila Buczek, v 55. minutě zakončila povedenou kombinaci ze vzduchu Seevaldová a branku vstřelila rovněž Krzywak, kterou dobře viděla z obrany útočící kapitánka Denisa Ferenčíková.

K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8
branky: 45. Lucie Romančáková - 16. Lucie Cholinská, 18. Lucie Cholinská, 40. Michaela Šponiarová, 43. Denisa Hyršová, 50. Dominika Buczek, 55. Sára Seevaldová, 56. Zuzanna Krzywak, 59. Dominika Buczek; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 31 - Nikola Příleská 14; po třetinách: 0:2, 0:1, 1:5;

Tomáš Martiník: „Pro nás těžké utkání, kdy jsme se dlouhou dobu nedokázali prosadit proti houževnatému soupeři, ačkoliv si myslím, že jsme zápas kontrolovali, byli jsme na míčku, ale chyběla nám kvalitní finální fáze. Byli jsme špatní v koncovce, ve finálním řešení, neřešili jsme situace dobře. Něco také zachytila soupeřova brankářka. Byli jsme takoví ofenzivně neplodní, proto se dlouho držel stav, jaký byl. Postupem času začal soupeř více a více a dlouhou dobu pro nás toto utkání nebylo úplně jasné. V poslední třetině se nám konečně podařilo vstřelit branky, což znamená, že výsledek je pro nás příjemný, pro soupeře možná krutější.“