SUPERLIGA: Domácí přestřelka mužů proti mistrovi body nepřinesla

08. října 2018, Martin Maceček

Vítkovická vítězná série se zastavila na čísle tři. V repríze jarního Superfinále se po dramatickém průběhu z výhry 9:7 radovali úřadující mistři z Mladé Boleslavi.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří po osmi minutách byli o dva góly vepředu. Jenže Vítkovicím se podařilo i díky brankám v početní výhodě skóre ještě do prvního odchodu do šaten vyrovnat. Dvakrát se trefil Jan Šebesta a jednou i Lukáš Hájek.

A Ostravané vlétli do druhé třetiny, po čtyřech minutách byli rázem po gólech Josefa Rýpara v přesilovce a Jana Jastřembského o dva kroky vepředu oni. Ovšem před třetí třetinou byl stav 6:7, když i Mladoboleslavští dokázali zužitkovat situace, kdy byli v početní výhodě.

V poslední části normální hrací doby nejdřív Jiří Curney neproměnil trestné střílení, ale o tři minuty později poslal potřetí v utkání Milan Tomašík po Tokošově přihrávce úřadující mistry do dvougólového vedení.

O něj však šest minut před koncem přišli, když gólman Bauer kapituloval po souhře Jana Šebesty, Jakuba Hubálka a zakončujícího Marka Bräuera.

A vzápětí Vítkovice spustily ohromný tlak umocněný dvěma vyloučeními mladoboleslavských hráčů. Srovnat krok mohl Delong, po něm Rýpar a před Janem Šebestou zakročil pohotově brankář hostí. A dvě minuty před koncem se už nadechoval k oslavě vyrovnávací branky Jakub Hubálek, jenže ani jemu přáno nebylo.

Nakonec však ještě jedna branka padla, v době, kdy byl mimo branku Lukáš Souček, se trefil Jan Natov a zpečetil výhru hostí.

V dalším pokračování Tipsport Superligy se Vítkovice představí v neděli 14. října od 17 hodin na půdě Tatranu Střešovice. Doma si zahrají znovu až 26. října proti Pardubicím.

1. SC Tempish Vítkovice – Technology Florbal MB 7:9 (3:3, 3:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Jan Šebesta (Hájek), 15. Hájek (Delong), 16. Jan Šebesta (Rýpar), 24. Rýpar (Delong), 24. Jastřembský (Besta), 36. Bräuer, 54. Bräuer (Hubálek) – 2. Tad. Chroust (Novák), 8. Curney, 14. Natov (Curney), 29. Tom. Chroust (Pluhař), 34. Tad. Chroust (Curney), 37. Tom. Chroust (Jelínek), 40. Curney (Tomašík), 48. Tomašík (Tokoš), 60. Natov. Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:5, navíc Novák (Ml. Boleslav) na 5 min. Využití: 4:3. Diváci: 374. Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:8, 7:8, 7:9. Nejlepší hráči: Josef Rýpar – Tomáš Chroust. Střely na branku: 31:21.

Vítkovice: Souček – Nehera, Rýpar, Delong, Sladký, Jastřembský – Jan Šebesta, Děček, Hubálek, Malina, Firda, Polášek, Oborák, Gattnar, Řezanina, Vilím, Hájek, Bräuer, Besta.

Mladá Boleslav: Bauer – Zakonov, Krzyžanek, Curney, Bína, Natov – Novák, Řehoř, Kadlec, Höffer, Jelínek, Ekl, Tom. Chroust, Tad. Chroust, Tokoš, Pluhař, Gruber, Tomašík.