SUPERLIGA: Muži Vítkovic nedopustili další blamáž. Liberec jasně porazili!

13. ledna 2019, Martin Maceček

Po hanebné páteční porážce na Vinohradech složili florbalisté Vítkovic superligový reparát. Doma porazili finalistu Českého poháru z Liberce jednoznačně 8:2...

...a udrželi se nadohled první příčce, na kterou momentálně ztrácejí tři body!

Třemi góly se v zápase blýskl Marek Bräuer, dva body si připsali Jakub Hubálek, Lukáš Herblich a Roman Oborák.

Jestliže liberečtí florbalisté spřádali nějaké bodové plány, jejich sen jim vydržel jen do začátku druhé třetiny. V něm mohl Petr Salát ještě v přesilové hře srovnat krok, jenže trefil tyčku.

Navíc zvoněním na brankovou konstrukci probral domácí hráče, kteří pak necelých dvanácti minut nasázeli pět branek a dali jasně najevo, že žádné drama nepřipustí. „Dnes jsme hráli celý zápas koncentrovaně a to stačilo,“ prohlásil Pavel Brus, trenér 1. SC Tempish Vítkovice. „O výsledku rozhodl výkon domácích a naše zbabělost ve druhé třetině,“ doplnil Zdeněk Skružný, kouč severočeského celku.

I v dalším superligovém pokračování se naši muži představí v domovské hale – v neděli 20. ledna přivítají na Dubině znojemské soky, hrát se bude od 17 hodin.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC Liberec 8:2 (1:0, 5:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Delong (Rýpar), 24. Hubálek (Herblich), 27. Bräuer (Oborák), 30. Bräuer (Nehera), 31. Besta (Jastřembský), 36. Firda (Oborák), 47. Hájek (Herblich), 55. Bräuer (Hubálek) – 46. Veselý (Ferdan), 57. Valeš (Balatka). Rozhodčí: R. Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 162. Vývoj skóre: 6:0, 6:1, 8:1, 8:2. Nejlepší hráči: Jiří Besta – Radek Valeš. Střely na branku: 23:15.

Sestava Vítkovic: Souček – Nehera, Rýpar, Delong, Besta, Jastřembský – Řezanina, Děček, Hubálek, Malina, Firda, Oborák, Sladký, Šebesta, Černý, Herblich, Bräuer, Hájek.