SUPERLIGA: Muži Vítkovic obrali Spartu o dva body!

11. února 2019, Martin Maceček

Zápletka základní části zůstává zamotaná i dvě kola před koncem! Vítkovice vyhrály na Spartě 5:4 po prodlouženi...

Zdolali Spartu a drží třetí příčku. Florbalisté Vítkovic vydolovali v Praze výhru 5:4 po prodloužení, přestože ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby o gól prohrávali.

Na dvoubodovém vítězství se výrazně podílel Jan Šebesta, jemuž se podařilo vstřelit tři branky, Jakub Hubálek a Lukáš Řezanina se zapsali do statistik dvěma gólovými přihrávkami. Jediným potrestaným hráčem zápasu byl Lukáš Hájek, jenž si na začátku druhé třetiny odpykal dvě minut za nedovolené vrážení.

Vítkovice v souboji s vedoucím celkem průběžné superligové tabulky byly v polovině zápasu ve dvoubrankovém vedení (navíc ještě Lukáš Hájek neproměnil trestné střílení), ale nakonec museli tři minuty před koncem dohánět manko, o které se přičinil zejména velezkušený Milan Garčar, jenž podobně jako Jan Šebesta zatížil konto Lukáše Součka hned třemi zásahy.

O konečném výsledku se tak rozhodlo až v prodloužení, v němž po déletrvajícím tlaku a hře bez brankáře rozhodl o bonusovém druhém bodu kapitán Tomáš Sladký. „Dneska jsme měli vyhrát za tři body. Dali jsme dvě tři tyčky, zapsali jsme si neproměněný nájezd a hlavně v prvních čtyřiceti minutách jsme měli asi šest gólových brejků. V útoku jsme dnes byli silní a to jsme měli smůlu,“ konstatoval Pavel Brus, trenér 1. SC Tempish Vítkovice. „Sice jsme prohráli, ale věřím, že i ten jeden bod pro nás bude velmi cenný. I zbývající dva zápasy základní části pro nás budou malé play-off a cenné lekce,“ doplnil Ondřej Kašpárek, trenér Sparty.

I v následujícím superligovém střetnutí vítkovičtí florbalisté zamíří do Prahy, v sobotu 16. února si zahrají na Jižním Městě proti Chodovu. Hrát se bude před kamerami České televize od 15.20 hodin.

ACEMA Sparta Praha – 1. SC Tempish Vítkovice 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Garčar (Křenek), 33. Krejča (Pražák), 36. Garčar (Ujhelyi), 47. Garčar – 4. Jan Šebesta (Firda), 30. Jan Šebesta, 32. Jan Šebesta (Řezanina), 57. Bräuer (Hubálek), 62. Sladký (Řezanina). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 231. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:5. Nejlepší hráči: Milan Garčar – Jan Šebesta. Střely na branku: 14:23.

Sestava Vítkovic: Souček – Nehera, Rýpar, Sladký, Delong, Jastřembský – Hubálek, Herblich, Firda, Oborák, Jan Šebesta, Řezanina, Černý, Hájek, Bräuer, Besta.