Sedmigólová Husková režírovala výhru 13:2 nad Židenicemi, nyní jedou Rytířky na Bohemians

20. září 2019, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky si také ve druhém domácím utkání s brněnským týmem připsaly tři body a vysokou výhru. Tentokráte vyhrály 13:2 a hned sedm branek si připsala útočnice Barbora Husková.

Utkání s Židenicemi začalo s patnáctiminutovým zpožděním, ale vítkovickým fanouškům to nemuselo vadit. Domácí florbalistky totiž předvedly výborný vstup do utkání a už v čase 1:32 vedly 2:0, když své velké představení rozehrály Sára Seevaldová a především Barbora Husková.

První část nakonec skončila výsledkem 5:0, přičemž Husková už do první sirény zkompletovala hattrick. Do poloviny zápasu se prosadily ještě Seevaldová s Cholinskou a až poté ke slovu přišly Židenice, které do té doby eliminovala jistě chytající Klečková. Prosadila se jejich legenda Andrea Dernerová. Prakticky vzápětí ale kontrovala opět Barbora Husková.

Třetí třetinu otevřela svou premiérovou brankou v extralize Dominika Buczek, toho času hráčka, které se před první extraligovou podařilo skórovat na Champions Cupu v lednu tohoto roku. Kromě branky Cholinské dokončila svou show Husková, které se ve třetí třetině povedlo zaznamenat hatrick a po sedmibrankové kanonádě tak dovedla tým k celkové výhře 13:2. Svůj debut si pak odbyla Siti Nurhaliza Khairul Anuar.

Vítkovice si tak také ve druhém extraligovém utkání připsaly před domácím publikem vysokou výhru. Nyní je čeká třízápasová venkovní série, ve které se představí na půdě Bohemians, Olomouce a Tatranu. Na Dubině se opět představí 12. října v utkání s Jičínem.

1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 13:2
branky: 1. Barbora Husková, 2. Sára Seevaldová, 9. Barbora Husková, 10. Kamila Paloncyová, 15. Barbora Husková, 25. Sára Seevaldová, 27. Lucie Cholinská, 33. Barbora Husková, 41. Dominika Buczek, 48. Barbora Husková, 50. Barbora Husková, 51. Lucie Cholinská, 60. Barbora Husková - 31. Andrea Dernerová, 60. Eva Urbášková; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 89; zásahy brankářů: Petra Klečková 12 - Karolína Krištofová 20; po třetinách: 5:0, 3:1, 5:1;

Tomáš Martiník: „Dobře jsme začali, chytli jsme tempo a brzy dostali zápas pod kontrolu. Ač je výsledek přesvědčivý, pořád máme v zápase hluchá a zmatečná místa, ve kterých se sami vyhazujeme ze sedla. Chceme být na hřišti ještě přesvědčivější. Děkujeme soupeřkám za zápas.“