Šest bodů, čisté konto a samostatné první místo. Rytířky v prvních zápasech uspěly

26. ledna 2021, Michal Dannhofer

Extraliga žen je zpět! Vítkovické Rytířky si připsaly ve dvou utkáních cenných šest bodů, navrch dokázaly Jičín porazit s čistým kontem. Celkem 21 vstřelených branek také položilo základ tomu, že se Vítkovice osamostatnily na první příčce extraligové tabulky

Zápas Vítkovic s Chodovem byl velmi očekávaný a nutno říct, že splnil vysoké nároky. Od začátku bylo vidět, že se střetly dva týmy, které hrají florbal na vysoké úrovni. Do vedení šly Vítkovice, když se ve čtvrté minutě prosadila poprvé Maroszová. O tři minuty později srovnala Chudá. Na konci první části vrátila Vítkovicím vedení umístěnou ranou Hägg, následně Rytířky přežily vyloučení Buczek.

Na začátku druhé třetiny srovnala opět Chudá, která využila nepřehledné situace ve velkém brankovišti. Na další zásah se čekalo až do konce druhé třetiny, kdy se individuálně prosadila Cholinská, dvoubrankové vedení vzápětí zajistila Buczek.

Buczek následně neproměnila druhé trestné střílení Vítkovic v utkání, na což Chodov reagoval snížením, branka byla nejprve po závaru v brankovišti zapsána jako vlastní Ferenčíkové, následně opravena jako gól Polákové. Za necelé dvě minuty reagovala pátou brankou Vítkovic Krzywak.

Přesto to ale v závěru bylo drama: v čase 57:29 snížila Chudá a přišel nápor Chodova, který ale odrazily Vítkovice gólem do prázdné branky Maroszové na konečných 6:4 pro Vítkovice.

Nedělní zápas s Jičínem byl jednoznačný. Rytířky se sice rozjížděly pomalu, nicméně rychle vedly 2:0 a od druhé části utkání naprosto dominovaly. Jičín, který v sobotu podlehl v důležitějším zápase Olomouci 3:6, jako by přijal roli outsidera utkání a byť například hrající trenérka Gabriela Žůrková několikrát dokázala ohrozit Karasovou v brance, tak v konečném důsledku nebyl příliš nebezpečný.

Postupem času se začal projevovat rozdíl také ve fyzické připravenosti a obecně rychlosti reakcí na dané herní situace. Skóre tak narostlo až do konečné podoby 15:0, přičemž Vítkovice může jistě těšit produktivita nejen první formace, ve které se gólově prosadilo všech pět florbalistek. Asi každého fanouška ženského florbalu pak potěší výkon Veroniky Enenkelové, která si připsala tři body na pro ni nové pozici obránkyně.

Vítkovice tak získaly v průběhu prvního restartovaného víkendu plný počet šesti bodů, navrch se Viktorie Karasová může těšit ze svého prvního vychytaného čistého konta v nejvyšší ženské soutěži.

Ziskem šesti bodů se zároveň Rytířky osamostatnily na první příčce tabulky. FBC Ostrava totiž poprvé v sezoně nebodovalo naplno, když porazilo Bohemians až po samostatných nájezdech.

První pozici budou Rytířky hájit již v průběhu příštího víkendu. V sobotu je čeká výjezd na půdu Tatranu, v neděli pak na Dubině přivítají Olomouc.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:6
branky: 7. Eliška Chudá, 22. Eliška Chudá, 47. Eliška Poláková, 58. Eliška Chudá - 4. Vendula Maroszová, 19. Lina Hägg, 38. Lucie Cholinská, 40. Dominika Buczek, 49. Zuzanna Krzywak, 60. Vendula Maroszová; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jana Christianová 29 - Nikola Příleská 22; po třetinách: 1:2, 1:2, 2:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice - KM automatik FBK Jičín 15:0
branky: 3. Michaela Šponiarová, 12. Zuzanna Krzywak, 22. Dominika Buczek, 23. Veronika Enenkelová, 26. Michaela Šponiarová, 31. Denisa Ferenčíková, 33. Vendula Maroszová, 35. Vendula Maroszová, 45. Veronika Enenkelová, 46. Sára Seevaldová, 46. Lenka Novotná, 48. Lina Hägg, 50. Sára Seevaldová, 51. Dominika Buczek, 58. Vendula Maroszová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 7 - Alena Vokatá 30; po třetinách: 2:0, 6:0, 7:0;