Skvělé derby jde po výsledku 7:6 na stranu Rytířek, které vedou soutěž již o 4 body

27. února 2021, Michal Dannhofer

Ostrava patří v ženské nejvyšší soutěži Vítkovicím. Rozhodlo o tom sobotní derby na Dubině, které po fantastickém průběhu skončilo výhrou domácího týmu 7:6. Čtyřmi body se o to přičinila útočnice Lina Hägg, která se do sestavy vrátila po třízapasové pauze zaviněné zraněním zápěstí.

Vítkovicím se přitom v první třetině příliš nevedlo, dostaly se sice do několika šancí, ale nedokázaly z nich vytěžit gólové úspěchy. To se naopak dvakrát povedlo soupeři: nejprve se po rychlé kombinaci prosadila Kapcová a v závěru využila chybu obrany Zagórska.

Domácí tým se dokázal prosadit až ve druhé třetině: ve 22. minutě otevřela střelecký účet Buczek, poté následovalo opět několik neproměněných příležitostí na obou stranách a Vítkovice postupně přebíraly aktivitu.

Jako z čistého nebe ale přišla třetí branka FBC, další od Zagórske. Pak ale přišly klíčové minuty zápasu: FBC nedokázalo potrestat slabší období Vítkovic, a tak se dirigentnské taktovky zápasu chopila Lina Hägg: během jedenácti minut druhé a třetí třetiny nastřílela hattrick, mezitím se trefila opět Buczek a Vítkovice vedly.

Když zvýšila kapitánka Ferenčíková už na 6:3 zdálo se, že Vítkovice budou utkání kontrolovat, ale Ostrava se díky Hurníkové a Rybičkové dostala na dostřel.

Vítkovice zareagovaly brankou Huskové, Rybíčková ale následně našla Kristínu Hudákovou, která snížila a následovaly závěrečné sekundy. Poslední slovo měla Mlejnková, ale napálila pouze dobře postavenou Příleskou.

Vítkovice tak zvítězily 7:6 a svůj náskok v čele tabulky na svého soupeře zvýšily na 4 body.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP OSTRAVA 7:6
branky: 22. Dominika Buczek, 34. Lina Hägg, 35. Dominika Buczek, 44. Lina Hägg, 45. Lina Hägg, 53. Denisa Ferenčíková, 59. Barbora Husková - 15. Nela Kapcová, 20. Malwina Zagórska, 33. Malwina Zagórska, 54. Natálie Hurníková, 57. Veronika Rybičková, 59. Kristína Hudáková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Nikola Příleská 10 - Veronika Tomšová 21; po třetinách: 0:2, 3:1, 4:3;

Tomáš Martiník: „Těžké utkání s docela infartkovým závěrem. Pro nás nezačalo dobře, ačkoliv si myslím, že jsme se v první třetině snažili, ale soupeř využil své šance a donutil nás dotahovat. Soupeř měl nějakou taktiku, která mu poměrně dlouho vycházela, naštěstí se nám ale povedlo dotáhnout a otočit utkání. Jsem rád, že se nám povedlo dovést jej do vítězného konce, ačkoliv si myslím, že závěr jsme úplně nezvládli.“