Sládečková, Ratajová: Je hodně důvodů, proč se těšit domů

1. června 2015, Vlaďka Zoubková

Naše nejproduktivnější hráčky "Hanče a Dolče" čeká cesta na sever Evropy. Ve finském klubu SB-Pro zažijí první zahraniční angažmá.

Ahoj holky, povídá se, že od příští sezóny budete oblékat dres finského SB–Pro. Můžete fanouškům prozradit co je na tom pravdy?

Hanka: Já osobně už s ničím jiným nepočítám, a jelikož všechny strany spolupracují, dá se říct, že už je to jistota.

Denisa: Ahoj, no už to tak vypadá, že na nějakou dobu opustíme Česko.

Proč zrovna SB–Pro? Měly jste i jiné nabídky?

Hanka: Nabídky byly. SB- Pro vyhrálo z hlediska kvality týmu a velkého zájmu finského trenéra, který se nám snaží se vším vyhovět. Dokonce jsem zjistila, že mám v Helsinkách vzdálené příbuzné, takže kdyby bylo nejhůř, máme se na koho obrátit ;-).

Denisa: Nějaké další nabídky byly, ale finský trenér projevil největší zájem, tudíž volba padla na Finsko.

SB-Pro je špičkový finský klub, letošní vícemistr. Jaké je v klubu zázemí? Radily jste se ohledně angažmá s jinými hráčkami, co ve Finsku hrály, např. Janou Christianovou nebo bývalou kolegyní Mirvou Laitinen?

Hanka: Já se o těchto věcech bavila jak s Miri, tak právě s finským trenérem. Zázemí a podmínky by měly být víceméně dost podobné, jako to je tady u nás. Uvidíme, jak budeme mluvit po pár měsících strávených ve Finsku :-)).

Denisa: Co se týče zázemí nic speciálního, nebo odlišného od Vítkovic nečekáme, mělo by to být na podobné úrovni, přece jen se jedná o florbal a ještě k tomu o ženský. Ano, využily jsme toho, že jsme tuto sezonu měly mezi sebou Mirvu a pobavily jsme se o tom, i Christy mi něco o Finsku pověděla.

Popište rozdíl mezi českým a finským florbalem. Co od působení ve finské lize očekáváte?

Hanka: Koukala jsem na pár zápasů, je to hra hodně nahoru dolů, rychlá, tvrdá. Pro mě je to nová výzva, pokusit se prosadit v takovém týmu. Chci získat nové zkušenosti, poznat jak to chodí jinde. Myslím, že mi to pomůže si udělat na všechno zase trošku ucelenější obrázek.

Denisa: Myslím si, že finský florbal se obecně vyznačuje ofenzivní hrou celé pětky, takže očekávám fyzicky náročnější florbal a také, že z pozice obránce se dostanu do hry více než v české lize....alespoň doufám :-)

Zlato, stříbro, bronz, ženy letos vybojovaly kompletní sbírku medailí. Zlato z Poháru České pojišťovny, stříbro jste přivezly z Poháru mistryň, bronz z letošního ročníku extraligy. Kterého úspěchu si ceníte nejvíc?

Hanka: Nejvíce si cením určitě stříbrné medaile z Champions Cupu, vzhledem ke konkurenci to bylo maximum, čeho jsme tam mohly dosáhnout, takže to beru skoro jako zlato :-) Výhra v Poháru České pojišťovny je krásná, ale pořád tuto soutěž beru jako takovou doplňkovou, postavenou až za extraligou. A bronz, ten si myslím, že úplně neodpovídá našim předvedeným výkonům. Očekávání jsme všichni měli větší, takže to byla taková smutná tečka. Ale když se ohlédnu zpátky, možná jsme měly v některých okamžicích, ať už šlo o Pohár mistrů nebo onen domácí, víc štěstí než rozumu a můžeme být rádi, že to všechno skončilo, tak jak to skončilo ;-).

Denisa: Nejvíce si jednoznačně cením stříbra z Poháru mistrů. Spousta lidí tento úspěch znehodnocuje trochu tím, že jsme měly v semifinále štěstí - to nepopírám, to jsme měly, ale tak to zkrátka někdy je. A že jsme ve finále dostaly náklep? No to jo...ale naklep ve finále Poháru mistrů, i tím se jen tak někdo pochlubit nemůže :-). Švédky jsou jinde. Bronz z ligy je fajn když si představíte, co všechno "ztělesňuje"... ale nemůžeme být stoprocentně spokojené. A zlato z poháru taky úspěch, když k němu vedla cesta přes Chodov a Herbadent.

Zastavme se u extraligy, sedmý zápas semifinále na domácí půdě, krásný florbal, výborní fanoušci...bohužel cesta do Superfinále na Dubině skončila...jak s odstupem času hodnotíte bronz?

Hanka: Sezóna byla dobrá a k výborné chyběl opravdu kousek, o to víc to přece jenom mrzí. Měly jsme tým na titul, ale myslím, že jsme úplně nevyužily toho, co v nás bylo. Chodov byl lépe připravený. Po taktické stránce nás přejel. Z tohoto pohledu si zasloužil ten titul vyhrát. Ale říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré a proto doufám, že se ten tým nakopne, zlepší se některé věci a zase bude vyhrávat i ty poslední zápasy ;-). Přece se to musí vrátit našim úžasným fanouškům, kteří nás podporují za jakéhokoliv stavu, patří jim velký Dík!

Denisa: Odehrály jsme sedm kvalitních utkání (za co můžeme být v české lize rády), které nám daly určitě hodně do budoucna. Série byla vyrovnaná, dokázaly jsme odvrátit chodovský matchball a v posledním zápase nás sedm minut dělilo od Superfinále…co dodat..i to jsou zkušenosti. Mrzí nás, že jsme našim skvělým fanouškům nemohly dopřát superfinálovou atmosféru společně s námi na hřišti. Superfinále sice nevyšlo, ale sezónu nemůžeme hodnotit záporně. Finále v Poháru mistrů je pro nás významný florbalový úspěch, stejně jako zlato z Poháru České pojišťovny, kde jsme dokázaly porazit silný Chodov a Herbadent, je super.

Vám dvěma sezóna vyšla náramně. Jste stálými členkami reprezentace, ve Vítkovicích patříte k nejproduktivnějším hráčkám. Obě jste v pětici nejlepších Florbalistek sezóny. Zahraniční angažmá je tedy odměnou za vaši dřinu. Jak to vnímáte vy?

Hanka: Musím přiznat, že individuálně jsem měla zatím asi nejlepší sezónu, moc mě ta sezóna bavila. Tady bych zase ráda poděkovala všem spoluhráčkám, je to hlavně jejich zásluha. Doufám, že se v takovém složení ještě sejdeme, moc bych chtěla ;-). Dělaly jsme si s holkami v lajně srandu, že musíme po sezóně asi ukončit hráčskou kariéru, protože lepší už to nebude :-) A ano, tu nabídku vnímám jako zásluhu za všechno, co se nám v té sezóně povedlo. Nechtěla bych tuto možnost promarnit, přece jenom nemusí se dařit věčně a nerada bych si v budoucnu vyčítala, že jsem to alespoň nezkusila ;-).

Denisa: Z pohledu na individuální výkon bych sezónu hodnotila docela kladně, úspěchy v anketách potěší. Zahraniční angažmá vnímám spíš jako velkou příležitost, dá nám hodně zkušeností a posune nás dál, když ji dobře využijeme. Mimo florbal to bude samozřejmě i velká životní zkušenost.

Vítkovické ženy měly letos výborný ligový ročník. Ženy a juniorky bronz, dorostenky zlato. Jak vidíte budoucnost vítkovického ženského florbalu?

Hanka: Jde vidět, že je na čem stavět :-). Mladým holkám k těmto úspěchům moc gratuluji a jen doufám, že z toho moc nezpychnou a uvědomí si, že mají před sebou ještě spoustu práce a dřiny, jestli chtějí pomýšlet na další úspěchy. Protože nic není zadarmo.

Denisa: Je to super, že se dokázaly mladší holky takhle prosadit ve svých kategoriích. Budoucnost vítkovického florbalu vidím právě v nich. Na letní přípravě holky dřou, takže když to tak vydrží i dál, máme se na co těšit.

Obě odcházíte do stejného klubu, což lze vnímat jako výhodu. Na druhou stranu…nepolezete si na nervy?

Hanka: Doli mi leze na nervy celé tři roky, co je ve Vítkovicích :-)), ale každým dnem se lepší. Má na to ještě dva a půl měsíce, tak snad to stihne se dostatečně vylepšit. Ale já ji věřím....když mi koupí čepici, kterou slíbila, bude všechno v pohodě :D.

Denisa: Říká se, že ve dvou se to lépe táhne, a já věřím, že to tak bude. Já teda o nějaké „temné stránce“ od Hanči moc nevím. Jen Vobo mi toho ráda hodně povypráví, ale ta si to vždycky přibarvuje...doufám…:-)

Co vám bude ve Finsku nejvíce chybět a na co budete nejvíce vzpomínat?

Hanka: Nic, protože doufám že všichni, co nás mají alespoň trochu rádi, nás budou jezdit minimálně jednou týdně navštěvovat :-))…Ve skutečnosti mi už je teď po všech smutno. Prosím vás, postarejte se tady někdo o Vobouše, už není nejmladší :-))

Denisa: Nejvíce mi bude chybět určitě rodina, kamarádi a skvělé spoluhráčky (které jsou kombinací těch dvou předešlých věcí). V těsném závěsu za nimi mi bude i to pivo, které si SEM TAM dám :-)) Je hodně důvodů, proč se těšit na cesty domů.

Holky, děkuji moc za rozhovor, parádní výkony na hřišti a za všechny fanoušky držím palce v novém angažmá! :-)

Hanka: Já děkuji moc celým Vítkovicím za tuhle možnost, bez nich by se nic takového neuskutečnilo ;-) přeji jim spoustu úspěchů do další sezóny a fanouškům přeji, ať jim vydrží jejich podpora, je pro nás všechny moc důležitá.

Denisa: Děkuji moc, i já přeji Vítkovicím hodně úspěchů v další sezoně!

 
 

Zápasy

Pátek 14.9.2018
 
Pá 26.10.Vítkovice - Pardubice  
Ne 28.10.Bohemians - Vítkovice  

Bleskovky

Trénink ml. žáků 21.9.

V pátek 21. září proběhne trénink mladších žáků od 14:30 do 15:30.
Út 18.9.

Tréninky ve středu 26.9

Ve středu 26.9. se v SC Dubina nebudou konat tréninky se začátkem před 18:00 (tréninky od 18:00 platí dle rozvrhu). Důvodem je futsalový turnaj cizího nájemce.
Po 17.9.

Přípravka

V pátek 14.9. proběhne trénink přípravky za příznivého počasí venku - sraz na hale ve 14:45.
St 12.9.

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Sparta 9 57:34 25
2. Ml. Boleslav 9 79:38 23
3. Chodov 9 67:44 21
4. Vítkovice 9 60:40 18
5. Liberec 9 59:53 18
6. Tatran Teka Střešovice 9 50:46 14
7. Ostrava 8 53:41 11
8. Otrokovice 9 45:41 11
9. Pardubice 9 41:51 10
10. Bulldogs Brno 9 27:70 9
11. Bohemians 8 37:45 7
12. Česká Lípa 8 33:43 6
13. Vinohrady 8 34:58 6
14. Znojmo 9 40:78 4

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV Floorball player
Copyright © 2018 1. SC Vítkovice Oxdog & eSports.cz, s.r.o.