Tři využité přesilovky, tři body

25. listopadu 2009, CD

Vítkovickým hráčům tentokrát ke třem bodům ze hřiště Havířova výrazně pomohly tři využité přesilovky. Kapitán Brus vstřelil jednu z nich, další dvě připravil. Dvěma brankami proti svému bývalému klubu se zaskvěl Jiří Juhaňák.

Začátek utkání ale nebyl pro Vítkovice nikterak růžový. Spíše naopak. Již po čtyřiceti vteřinách šel Havířov do vedení zásluhou ex-ostravského Charizána. Stejný hráč za minutu trefil břevno. Ani to ale ještě Vítkovické neprobudilo a tak v 7.minutě zvyšoval Bezděčík již na 2:0. V 11.minutě hrály Vítkovice přesilovku a po minutovém obléhání se trefil nejproduktivnější hráč týmu Milan Tomašík. V 16.minutě dostali možnost hrát ve výhodě jednoho muže v poli také domácí při vyloučení Mustakallia za hru rukou, ale nenaložili s ní úspěšně.

Svoji druhou přesilovku si Vítkovice zahrály ve 22.minutě a tentokráte ji využil kapitán Pavel Brus. Do konce druhé třetiny již branka nepadla. Nemalou měrou se o to zasloužil brankář Schulmeister, který dostal opět po delší době důvěru v havířovské brance a opět proti svému mateřskému klubu.

I začátek třetí části hry zahájili domácí dvouminutovým faulem a i potřetí v zápase za něj byli potrestáni. A opět v tom měl prsty Pavel Brus, tentokráte nabil ostrými Jiřímu Juhaňákovi a ten prostřelil Schulmeistera. Ještě loni stáli tito dva naproti sobě, avšak v barvách soupeře. Krátce na to se Vítkovice dočkaly prvního gólu ze hry. Po brejku se důležitým gólem připoměl Karel Ťopek. Jeho branka se ukázala býti vítěznou.
      Pak předvedla i havířovská torpeda, že umí hrát přesilovky. Faul a následné vyloučení Patrika Suchánka využil po Smetanově příhře Vydra. A hned na to byl vyloučen Jelínek! Havířov měl jedinečnou šanci na vyrovnání. Přesilovkou ale pohrdl. Krátce po té, co skočil Jelínek zpátky na hřiště, již servíroval míček Jiřímu Juhaňákovi, který přidal svoji druhou branku v zápase. Vítkovice si pak už náskok až do konce zápasu víceméně pohlídaly a z Havířova si tak vezou další tři bodíky do extraligové tabulky.

"Rozhodly asi přesilovky. Ty jsme hráli trpělivě a využili je. Hra dopředu se nám celkem dařila. Teší mě přístup hráčů ve druhé a třetí třetině. Z florbalu jako takového už ale tak dobrý pocit nemám." shrnul utkání trenér Michal Deus, který opět vedl tým za nemocného Mrázka a vrací se ještě k průběhu zápasu: "První třetinu jsme prospali, nehráli jsme kolektivně. Zbytek zápasu už byl v naší režii. Rozehrávka byla kvalitní, v koncovce to chtělo více klidu."

Vítkovice teď zajíždí na hřiště haly Vodové v Brně, kde změří síly s tamními Bulldogs. Utkání začíná v sobotu ve 20:00 a pak už je na programu repríza finále Vítkovice-Střešovice (5.12.2009, 17:00, MH Dubina)!