Tříbodový domácí debut. Rytířky porazily Chodov 7:4

21. září 2020, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou první domácí utkání v nové sezoně. Střetly se s Chodovem, který prochází obměnou a po odchodu dvanácti florbalistek prakticky tvoří nový tým. Na Dubině to ale nebyl Chodov, který by neměl ambice. Na druhou stranu, Rytířky jej nikdy nepustily do vedení a po šedesáti minutách slavily výhru 7:4.

Od začátku se na Dubině hrálo utkání, ve kterém se Chodov soustředil především na defenzivní činnost s ohledem na to, že čelil Rytířkám, tedy naopak ofenzivně laděnému soupeři. V páté minutě inkasovala pětiminutový trest Hanzlíková, což v přesilové hře využila hraničním gólem Zuzanna Krzywak.

Další branka již ale v první části nepadla, do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhé části se hra poněkud rozvolnila, Vítkovice nejprve ubránily oslabení a následně dvakrát bleskově skórovaly, když se prosadily Kubečková se Šponiarovou. Chodov reagoval oddechovým časem a v polovině zápasu se dočkal snížení z hole Hanzlíkové, následně ale skórovala kapitánka Ferenčíková, která pohotově dorazila střelu Hägg.

Poslední slovo ve druhé třetině měla Adéla Jůzová, která snížila na 2:4 z pohledu hostí.

Vítkovicím se povedl nástup do třetí třetiny, když se prosadila Husková, rychle ale dokázala reagovat Polívková. Vítkovice následně ubránily druhé oslabení a deset minut před koncem zvýšila na 6:3 z rychlého protiútoku Hägg. Čtyři minuty před koncem ještě pro Chodov vykřesala naději Chudá, poslední slovo ale měla Husková, která střelou do prázdné branky určila konečné skóre na 7:4 pro Vítkovice.

Vítkovické Rytířky tak mají šest bodů a vzhledem k nejlepšímu skóre vedou tabulku ženské Extraligy. Ve třetím kole se vydají na půdu Jičína.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:4
branky: 8. Zuzanna Krzywak, 28. Michaela Kubečková, 29. Michaela Šponiarová, 32. Denisa Ferenčíková, 41. Barbora Husková, 50. Lina Hägg, 60. Barbora Husková - 30. Tereza Hanzlíková, 40. Adéla Jůzová, 42. Adéla Polívková, 56. Eliška Chudá; rozhodčí: Libor Gavlas - Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:1 + Tereza Hanzlíková 5; využití: 2:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 - Jana Christianová 23; po třetinách: 1:0, 3:2, 3:2;