Vícemistři z Vítkovic! O titulu rozhodlo prodloužení...

23. dubna 2018, redakce

První Superfinále v Ostravě nabídlo jeden z nejvíce strhujících zápasů v historii! Vítkovice se neskutečně vrátily do ztraceného zápasu, katem v nastavení jim byl vlastní odchovanec...

V sobotu 21. dubna se uskutečnilo historicky první Superfinále florbalu na území Moravy a to v OSTRAVAR ARÉNĚ. Na mužské finále přišlo 8 191 diváků. Celá sobota byla nabitá florbalem. Od 9 hodin se představili žáci středních škol ve finále KB floorbal Challenge. Ve 12 hodin se odehrálo finále výběrů dorostenců mezi Moravskoslezským krajem a Prahou, který po velké bitvě vyhráli domácí. Ve 14 hodin odstartovalo první Superfinále ženské extraligy mezi Florbal Chodov a Vítkovicemi a v 17 hodin vypukl ten největší a nejdůležitější zápas celé sezóny. V mužském Superfinále se proti sobě postavily Mladá Boleslav a Vítkovice.

První gól vstřelili domácí Vítkovice, když Tomáš Sladký našel na středu hřiště volného Martina Tokoše,který se nemýlil a vítkovická aréna tak mohla poprvé explodovat!

Na 1:1 srovnal Jan Natov, který po střele Krzyžanka dorazil míček až za záda Lukáše Součka. Na 2:1 pro Vítkovice zvýšil Josef Rýpar, kterého v přesilové hře našel křížnou nahrávkou Lukáš Hájek a Rýpar poslal míček do polo odkryté branky. V 16. minutě si povodil Martin Tokoš v rohu hřiště Jana Jelínka, když mu nasadil “housle“, ale míček mu při kličce sjel přímo na čepel Adama Delonga a ten vzdušnou nahrávkou našel Jana Šebestu, který poslal míček přímo pod Bauera. Dvě minuty před koncem 1. třetiny snížil na 3:2 Jan Jelínek.

Druhá třetina byla na góly chudá, padl pouze jeden. Hned ve 2. minutě se odražený míček dostal ke Kološovi, který srovnal stav na 3:3. Na konci třetiny měla Boleslav příležitost zvýšit stav, když Martin Tokoš fauloval a rozhodčí Gavlas ho vyloučil, ale Boleslav nic nevymyslela.

Jak už v takových zápasech bývá ani tenhle nebyl výjimkou a zápas se rozhodoval v posledních pěti minutách. V 53. minutě strhl vedení na stranu Boleslavi Milan Tomašík, který se prohnal po mantinelu a poslal míček přímo pod rukou Součka. Vítkovice hrály posledních pět minut bez brankáře a bohužel inkasovali z hole Jiřího Curneyho. Vítkovice sice prohrávaly o dvě branky, ale nic nevzdali a ukázali obrovskou morální sílu celého týmu. Navíc měly Vítkovice přesilovku, když Gruber fauloval a rozhodčí tento zákrok posoudili na dvě minuty. Vítkovicím stačilo 22 sekund na snížení 4:5, ale to ještě nebylo všechno! V čase 59:14 zkompletoval hattrick Martin Tokoš, který srovnal na 5:5 a jasně tím ukázal své kvality před reprezentačním trenérem Petri Kettunenem!

Bohužel Superfinále může mít pouze jediného vítěze a pro sezónu 2017/2018 se jim stala Mladá Boleslav, když Novotný našel na středu osamoceného Tomašíka, který střelou do horní části branky rozhodl o historicky prvním titulu pro Mladou Boleslav.

Komentář trenéra 1. SC TEMPISH Vítkovice Pavla Bruse: Celou sezónu můžu hodnotit relativně pozitivně, byť je tohle taková kaňka. Perfektní vracení se do hry, myslím že minutu a půl před koncem dát dva góly se nepodaří jen tak někomu. Na tom vidím velkou sílu týmu do další sezóny. Ale samozřejmě, že teď mám v hlase zklamání.

Technology Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:5p

Branky: 11. Jan Natov, 19. Jan Jelínek, 22. Petr Kološ, 53. Milan Tomašík, 59. Jiří Curney, 69. Milan Tomašík - 4. Martin Tokoš, 13. Josef Rýpar, 16. Jan Šebesta, 59. Martin Tokoš, 60. Martin Tokoš; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 8191; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 23 - Lukáš Souček 20; po třetinách: 2:3, 1:0, 2:2, 1:0.