Vicemistři zabrali. Muži Vítkovic nasázeli v derby deset branek

22. září 2018, Martin Maceček

Zpočátku se derby vyvíjelo ve prospěch hostí, uragán ve druhé třetině ale všechno změnil. Florbalisté Vítkovic po dvouzápasové odmlce slaví třetí sezonní superligové vítězství, na Dubině zdolali FBC Ostrava 10:3.

Pod vítkovickou rychlopalbou byli v sobotu vpodvečer nejvýrazněji podepsáni Adam Delong, jenž ke třem brankám přidal i dvě asistence, tři góly plus přihrávku zaznamenal Lukáš Hájek a čtyřmi finálními pobídkami se prezentoval Jakub Hubálek.

Hosté ze slezské části Ostravy potvrdili dobrý vstup do sezony a po brankách Jiřího Bauera a Michala Sládka v přesilových hrách šli v první třetině do dvougólového do vedení. To však nakonec do první pauze neudrželi díky dvěma trefám Adama Delonga, který se tak trefil vůbec poprvé v rozbíhajícím se ročníku.

Jestliže se Ostravě povedl vstup do utkání, pak domácím vyšel naprosto famózně nástup do druhé třetiny, ve které od pětadvacáté do třicáté minuty nasázeli gólmanu Jakubu Klobučníkovi hned čtyři branky. Tři z nich padly v době, kdy na hřišti nebyl plný počet hráčů. Dvakrát se ve druhé dvacetiminutovce trefili Lukáš Hájek i Jan Šebesta.

V poslední části hry se nejprve povedlo podruhé za sebou dosáhnout na hattrick Lukáši Hájkovi, kterého v derby po chvíli dorovnal Adam Delong. Nakonec padly ještě další tři góly, které však už jen dotvořily konečný výsledek.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 10:3 (2:2, 4:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 16. Delong (Rýpar), 20. Delong (Jastřembský), 25. Hájek (Delong), 25. Jan Šebesta (Hubálek), 28. Hájek (Delong), 30. Jan Šebesta (Hájek), 46. Hájek (Hubálek), 47. Delong (Hubálek), 49. Firda (Hubálek), 59. Řezanina – 11. Bauer (Juhaňák), 15. Sládek (Eichner), 58. Hrabal (Šindler). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 339. Vývoj skóre: 0:2, 9:2, 9:3, 10:3. Muži zápasu: Adam Delong – Jiří Bauer. Střely na branku: 23:13.

1. SC Tempish Vítkovice: Souček – Nehera, Rýpar, Jastřembský, Sladký, Delong – Jan Šebesta, Děček, Hubálek, Firda, Oborák, Polášek, Gattnar, Řezanina, Vilím, Hájek, Bräuer, Besta.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klobučník – Bauer, Sládek, Šindler, Daniš, Juhaňák - Lipový, Kubíček, Jiří Šebesta, Posselt, Moravčík, Klímek, Eichner, Hrabal, Mendrek, Miške, Čonka-Skyba, Křiva.