Vítkovice jdou do čela!

20. prosince 2008, CD

Vydřené vítězství 4:3 nad Libercem posunulo florbalisty Vítkovic minimálně do soboty na první místo tabulky! Vítěznou branku dal tři minuty před koncem Jaroslav Vaněk.

Stabilní čtyřčlenná obrana Vítkovic byla před zápasem rozmetána na kousky. Pavel Brus se zranil hned na začátku MS, Daniel Folta byl zraněn v posledním zápase šampionátu a k zápasu s Libercem rovněž nenastoupil. K tomu ještě onemocněl Jan Jelínek a tak jediný, kdo ze čtveřice nastoupil, byl Petr Kološ. Vedle něj odehrál zápas Martin Vladař, druhou obrannou dvojici vytvořili univerzál Patrik Suchánek a mladíček Vojtěch Vlček.

Vítkovice šly po úvodním oťukávání do vedení ve 4.minutě. Míček si pro sebe ukradl Petřík, místo střely našel volného Michal Hanice a ten se do prázdné branky nemýlil. V 15.minutě to bylo 2:0, Tomašíkovu nabídku přijal Martin Tokoš a ruský reprezentant Ponomarev lovil opět míček ze své sítě. O dvě minuty později ale Tomašík zavadil hokejkou nešťastně o hlavu jednoho z libereckých hráčů a byl vyloučen na 5 minut. Oslabení ale sehráli domácí poměrně dobře, až na jednu střelu Křenka a další na úvodu druhé třetiny z hole Vojtěcha Krupičky.
      Poměrně dost hluchou pasáž z úvodu 2.části přerušil až Tokoš, kterému se vyplatil dlouhý sprint za téměř ztraceným míčkem, na Salátovi jej vybojoval a ten jej pak byl nucen faulovat. Místo další branky v liberecké síti se ale prorval ke snížení hostující Drnec. V přesilovce měl dvě velké šance Kološ, ale na ruského brankáře si nepřišel. V 34.minutě sklepl vybojovaný míček Křenek Vojtěchu Krupičkovi a ten prudkou ranou příklepem vyrovnal. Rychlá odpověď Vítkovic  měla rukopis debutanta v základní sestavě Vojtěcha Vlčka, který po Suchánkově přiťuknutí z trestného úderu strhl opět vedení na stranu svého týmu.
      Na své mládí a nezkušenost ale doplatil již po devíti sekundách třetí třetiny, když poměrně zbytečně atakoval na polovině hřiště soupeřova hráče a nabídl Liberci přesilovou hru. A tu skutečně hosté využili. Svoji druhou branku v zápase zaznamenal Vojtěch Krupička, ten večer aktivnější než jeho bratr Jan. Vítkovice pak měly dvě přesilovky, ale v těch příliš nevymyslely. A když už, tak vše pochytal Ponomarev. Několikrát měl i štěstí, když přes něj míček Vítkovičtí procedili, ale kulatý dírkovaný nesmysl se zakutálel těsně mimo jeho tyče. V 55.minutě nastřelil dokonce Tomašík tyč. Vše ale zlomila 57.minuta. Lukáš Hrubý dostal v rohu hřiště poměrně hodně času na to, aby našel nabíhajícího Jaroslava Vaňka a ten z první tvrdou ranou rozhodl o tom, že Vítkovice po dohrávce s Libercem půjdou do čela tabulky Fortuna Extraligy!