Vítkovice opanovaly derby!

18. listopadu 2013, CD

64.bitva o Ostravu má jasného vítěze. Vítkovice byly jasně lepší a vyhrály 4:0. Roman Ciompa vychytal historicky první vítkovický shotout v ostravském derby!

Vítkovice se zvedají. Naopak ostravské FBC fatálně selhalo.

Utkání začalo lépe pro Vítkovice. V 6.minutě našel Žydel přesně na středu Lukáše Hájka, který jeho centr tečoval přesně do hostující sítě. Jinak urputný boj o každou píď hřiště příliš florbalové krásy v první třetině nepřinesl.

Druhou část zahájily Vítkovice náporem. Skvěle hrající Robin Žydel se prosmýkl po mantinelu, v jeho akci pokračoval Hrubý, míček Žydelovi vrátil a ten prudkou střelou po zemi zvýšil už v první minutě druhé třetiny na 2:0. Pak se několikrát musel probudit i Ciompa, ale svou svatyni uchránil. Na čisté konto v derby mu stačilo pokrýt pouze mizerných 8 pokusů FBC! Na 3:0 zvýšil utěšenou ranou Matěj Koňařík a ještě do konce druhé třetiny přidali Vítkovičtí další gól. Po další vynikajícím průniku Žydela doklepával do odkryté branky Lukáš Hájek.

Ve třetí třetině si zahráli přesilovku po přísnějším vyloučení Hubálka také hosté, ale sehráli ji prachbídně. Několik dobrých zákroků pak musel předvést i Krupa v brance FBC.

Vítkovice s jistotou vyhrály 4:0 a oplatili soupeři nedávnou porážku 2:3. V tabulce se FBC přiblížili na rozdíl jediného bodu a to mají ještě dohrávku s Mladou Boleslaví (20.12.) k dobru. Nyní čeká Vítkovice Severský výzva v Chomutově, kde opět změří síly s Tatranem (21.11., ČT4 SPORT), poté doma přivítají Brno.

1. SC WOOW Vítkovice - FBC ČPP Software Ostrava 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
branky (asistence):
05:57 Lukáš Hájek (Robin Žydel), 20:38 Robin Žydel (Lukáš Hrubý), 34:01 Matěj Koňařík (Jan Jelínek), 39:07 Lukáš Hájek (Robin Žydel)