Vítkovice porazily Chodov 5:0

07. ledna 2007, CD

Rychlým sledem branek ve druhé třetině rozhodly Vítkovice o jasném vítězství nad pražským Chodovem v poměru 5:0. Daniel Grečmal přispěl k vítězství 21 zásahy a vychytal první čisté konto v sezoně.

Do prvního utkání nového roku nastoupily Vítkovice bez trenéra Mrázka na lavičce a ještě bez Jana Vavrečky, který by se k týmu měl připojit v pondělí.

Po vlažném začátku utkání se přízemní střelou trefil v 9.minutě Jaroslav Vaněk. Když střelecky aktivní obránci Kološ s Bothem své pokusy neproměnily a vteřinu před koncem první třetiny zahodil tutovku Mimra, odcházeli domácí do kabin s jednobrankovým náskokem.

V úvodu druhé části se blýskl pěknou individuální akcí exvítkovický Michal Hanic, ale trefil pouze tyč Grečmalovy branky. Ve 24.minutě Chodov špatně střídal a toho využil Jiří Mojžíšek, který předložil míček Lukáši Hrubému a ten zvýšil na 2:0. Pak pykal nedovolené bránění 2 minuty na trestné lavici Čepica, ale v přesilovce si Chodov příliš šancí nevypracoval. A tak udeřilo na druhé straně. Po kombinaci s Mimrou si počkal na správný okamžik Milan Tomašík a překonal Pelcmana. Za další půlminutu bylo ve Vítkovické Dubina Aréně ještě veseleji přihrávku Kološe přetavil střelou z pozice obránce ve čtvrtou branku Marek Mimra. Chodov si vzal oddechový čas, ale za další tři minuty inkasoval popáté. Jakub Čepica nejprve Pelcmana nepřekonal, ale sám si doběhl pro odražený míček a bekhendem Chodovského brankáře překonal. Ve 38.minutě hráli navíc domácí přesilovku při vyloučení Schwana, ale naložili s ní podobně bezzubě jako soupeř.

Do třetí třetiny naskočil mezi tyče Petr Pajer a ihned se blýskl parádním zákrokem proti střele Mimry, kterou vytěsnil na břevno. Vítkovice soupeře jasně přehrávaly a další branku mohl přidat Tomašík, ale tvrdou ranou trefil jen další břevno. Vyloučení Vaňka ve 49.minutě nabídlo hostů šanci alespoň zdramatizovat zápas, ale Daniel Grečmal v brance Vítkovic několika fantastickými zásahy dokázal udržet čisté konto. V závěru ještě další tyč nastřelil Mimra, ale skore se již nezměnilo.

Daniel Grečmal přispěl k jasnému vítězství 5:0 21 úspěšnými zásahy a udržel své první čisté konto v sezoně. Celkem 155 diváků vidělo pěkný florbal a jasné vítězství domácích Vítkovic. Vzmáhající se Chodov jede z Ostravy s prázdnou.