Vítkovice porazily Panthers v prodloužení, bod navíc vystřelila Enenkelová

03. října 2018, Michal Dannhofer

V Hostivici se podle očekávání hrál těžký zápas

Výjezd do nové lokality, středočeské Hostivice, mají za sebou vítkovické Rytířky. Nedopadl nejlépe, Vítkovice totiž ztratily bod poté, co porazily Panthers Praha až v prodloužení. Na druhou stranu se ale už před utkáním o nebezpečnosti pražského soupeře vědělo a potěšitelné je, že zatím nepříliš zkušený výběr hlavního trenéra Tomáše Martiníka v utkání zvítězil.

První třetina dopadla pro hostující tým výborně: už ve 12. minutě vedl 3:0, když se dvakrát prosadila Eliška Planková a Barbora Husková. Do konce úvodní části už branka nepadla a všeobecně se mohlo zdát, že Vítkovice budou další průběh utkání kontrolovat, ještě, když navrch ubránily dvě oslabení.

Jenže druhá část Ostravankám vůbec nevyšla a ve 34. minutě bylo srovnáno, tentokráte se dvakrát prosadila Šusterová a Anežka Slaná. Deset minut před koncem se domácí tým dokonce dostal do vedení, když se prosadila Ivana Miklíková, za necelé dvě minuty ale srovnala Planková. Vítkovicím se nakonec podařilo skórovat v oslabení a zdálo se, že si přeci jen odvezou plný počet bodů, jenže Ivana Miklíková byla proti.

Druhou brankou v zápase se jí totiž povedlo vyrovnat a utkání šlo do nastavení. To rozhodla v čase 61:37 umístěnou ranou Veronika Enenkelová.

Panthers Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6
pbranky: 22. Petra Šusterová, 31. Anežka Slaná, 34. Petra Šusterová, 51. Ivana Miklíková, 58. Ivana Miklíková - 8. Eliška Planková, 10. Eliška Planková, 12. Barbora Husková, 52. Eliška Planková, 57. Zuzana Šponiarová, 62. Veronika Enenkelová; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Karolína Červová 28 - Nikola Příleská 20; po třetinách: 0:3, 3:0, 2:2, 0:1;