Vítkovice přehrály Chodov 7:4

09. prosince 2007, CD

Když Petr Kološ zvyšoval v polovině utkání z trestného střílení na 4:0 pro domácí Vítkovice, zdálo se, že utkání dospěje v poklidu do vítězného vítkovického konce, ale soupeř se vzchopil a třemi rychlými góly zdramatizoval zápas. Nakonec ale ztrátu ze začátku utkání nedohnal.

V dresu hostí se představil pouze jeden ze dvojice vítkovických hráčů ve službách Chodova, a sice Michal Hanic. Jaroslav Vaněk do utkání po vzájemné dohodě klubů nenastoupil. A byl to právě Hanic, který dělal vítkovické obraně nejvíc problémů, byť po delší době opět nastoupil v obraně.

Začátek ale patřil jednoznačně Vítkovicím. Po několika šancích, z nichž tu největší spálil tváří v tvář Pelcmanovi Vladař, se prosadil střelou z první po Kološově nabídce Pavel Brus. V deváté minutě si oba spolupráci zopakovali. Brus zatáhl míček za brankou a předložil jej z druhé vlny nabíhajícímu Petru Kološovi a ten nechytatelnou ranou zvýšil na 2:0. Hostující brankář zanedlouho inkasoval potřetí, tentokrát padá branka čistě na jeho vrub, když nahození Martina Vladaře z poloviny hřiště skončilo k překvapení všech v jeho síti. Do branky hostí putoval Jan Barák a hra se vyrovnala.

Druhá třetina se nesla až do její poloviny ve znamení zbrklých a nepřesných přihrávek, zkažených míčků a naivních kliček. Vítkovice pak trnuly v přesilovce Chodova při vyloučení Jelínka, ale Marcel Suchánek čisté konto uhájil. Naopak. V polovině utkání byl faulován ve vyložené šanci Kohút a rozhodčí Nováček s Vašíčkem nařídili trestné střílení. K míčku se postavil Petr Kološ a člena all-stars týmu MSJ Baráka vykličkoval tak, že míček mohl pohodlně zasunout do prázdné branky- 4:0. Blonďatý obránce nezapoměl ani na diváky a potlesku tribun se hluboce poklonil.
      Komu by se zdálo, že touto brankou je zápas rozhodnut a úroveň hry upadne úplně, musely ho další minuty překvapit. Chodov se nadechl k náporu. Po dobře sehrané standartce zanedlouho skóroval i Vaculík, když šikovně tečoval Hanicovo nahození a když se v přesilovce při vyloučení Patrika Suchánka nadvakrát prosadil sám Hanic, byl Chodov plnohodnotně zpátky ve hře o extraligové body. Přítrž Chodovské rebelii udělal minutu před druhou sirénou svoji premiérovou extraligovou brankou mladičký Vít Hrubý. Elegantní kličkou ve vzduchu obhodil Baráka a pěknou brankou tak pohladil srdce florbalového fajnšmekra.

V poslední třetině nejprve přidal uklidňující gól chytrou střelou těsně nad nohu Baráka Lukáš Hrubý, ale za pouhé tři vteřiny po bully se k smrtící střele tahem dostal Ondráček a vrátil Chodovu naději. Tu živil Chodov až do 58.minuty, ale co prošlo na branku Vítkovic, pochytal dnes vynikající Marcel Suchánek. Pak se po jednom z mnoha brejků nadvakrát opět prosadil Vít Hrubý a rozhodl o tom, že extraligové body zůstanou opět na Dubině.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni na hostující straně Michal Hanic, vítkovický hráč, který je v Chodově na hostování a Vít Hrubý, mladý snajpr, který si připsal první dva extraligové góly. Svůj jednoznačně nejlepší výkon podal Marcel Suchánek. Svůj tým několikrát podržel, chytil hodně důležitých střel i dorážek chodovských útočných hrotů.

K poslednímu extraligovému utkání roku 2007 cestují Vítkovice do Brna. V 13.kole se utkají 22.12. s tamními Bulldogs.