Vítkovice vezou tři body z Brna

23. října 2011, CD

Průměr devět vstřelených branek na utkání platí i po dalším utkání v Brně. Tentokrát je z toho výhra 9:4. Hattrick si připsal Radim Polášek, Vítkovice se trefily v poslední minutě všech tří třetin.

Utkání plné velkých chyb v rozehrávce a obecně v defenzivě, především tedy ze strany domácích, splnilo očekávání o gólových hodech. Nakonec padlo třináct branek, Vítkovice splnily svoji letošní devítibrankovou normu a protože Roman Ciompa inkasoval jen čtyřikrát, vezou Vítkovice z Brna další tři body do extraligové tabulky.

V deváté minutě putoval na trestnou lavici za faul u mantinelu Hájek a jeho vyloučení potrestal vydařeným obstřelením obránce i brankáře domácí Jiří Koutný. Brno se ale neradovalo dlouho. O tři minuty později se blýskl pěknou individuální akcí Lukáš Veltšmíd a když za další minutu využil příhru Jelínka z rohu hřiště Radim Polášek, Vítkovice poprvé vedly. Brnu se podařilo vyrovnat po pěkném průniku a důrazném zakončení Martina Koutného, ale kabin odcházely přece jen veselejší Vítkovice. 46 vteřin před koncem první třetiny tečoval šikovně Veltšmídovu nabídku Lukáš Hrubý.

Ve 27.minutě se Vítkovice dvěmi slepenými brankami trhly zřejmě do rozhodujícího úniku. Nejprve drze prošel mezi obránci David Matúš a za pouhých třináct vteřin dorazil míček odražený od mantinelu do branky Zdeněk Žák. Ve 36.minutě ztratil míček Veltšmíd a zcela volný Petr Kadlec nedal Ciompovi z bezprostřední blízkosti šanci. Ale stejně jako v první třetině se Vítkovice trefily v poslední minutě i té druhé. Bekhendový křížný pas Jelínka uklidil do branky Radim Polášek.

Ve 43.minutě přidal další branku po vynikající Kološově práci Martin Tokoš a stejný hráč se nadvakrát prosadil i v minutě padesáté. Již za rozhodnutého stavu Vítkovice promrhaly dvě přesilovky a pak přišla další chyba v defenzivě, kterou potrestal domácí Mendrek. A Vítkovice se trefily i v poslední minutě třetí třetiny. Skóre uzavřel svou třetí brankou v utkání Radim Polášek.

"Utkání nebylo špatné, máme tři body... Některé pasáže nebyly sice vyvedené, ale na to se historie neptá. Důležité jsou momentálně body. Hráli jsme pořád to svoje a soupeř i za stavu, kdy prohrával, nic nezměnil. Takže nám to stačilo. Ale máme tedy rozhodně ještě na čem makat." řekl po utkání Petr Kološ

Vítkovice daly letos v šesti utkáních již 54 branek a vedou extraligovou tabulku. Nyní je čeká nováček z Otrokovic, jehož dres oblékají i tři ex-vítkovičtí hráči Karel Ťopek, Jaroslav Vaněk a Lukáš Petřík. Všichni tři získali v roce 2009 s Vítkovice mistrovský titul. Utkání začíná v pátek 28.10. v 19:15.

Bulldogs Brno - 1. SC WOOW Vítkovice  4:9 (2:3, 1:3, 1:3)
branky (asistence): 09:21 Jiří Koutný (Petr Kadlec), 16:22 Martin Koutný, 36:18 Petr Kadlec, 57:50 Jakub Mendrek (Ondřej Fabián) - 12:03 Lukáš Veltšmíd, 13:16 Radim Polášek (Jan Jelínek), 19:14 Lukáš Hrubý (Lukáš Veltšmíd), 26:01 David Matúš (Lukáš Řezanina), 26:14 Zdeněk Žák (Martin Tokoš), 39:09 Radim Polášek (Zdeněk Žák), 42:16 Martin Tokoš (Petr Kološ), 49:44 Martin Tokoš, 59:06 Radim Polášek (Martin Tokoš)