Vítkovice vyhrály Vikings Cup

1. září 2019, VG

Florbalisté Vítkovic v rámci přípravy na novou sezónu vyhrály v Kopřivnici turnaj Vikings Cup

Hladký průlet základní skupinou
Víkendový program Rytířů byl ve znamení účasti na kopřivnickém turnaji Vikings Cup. V sobotu odehráli vítkovičtí florbalisté dva zápasy v základní skupině a oba zvládli suverénně. Tým FBC Letka porazili 11:0, 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm zdolali 8:1. Se skóre 19:1 jasně prošli rovnou do semifinále.
"Věděli jsme, že papírové budeme hrát se slabším soupeři, ale fixovali jsme naši pozornost hlavně na nasi hru. Chtěli jsme hrát co nejkvalitněji, nic nepodcenit a to se, myslím, povedlo," hodnotil výkony z prvních dvou duelů kouč Pavel Brus. "Bez ohledu na skóre, základní prvky v naší hře fungovaly," doplnil trenér.

Zápřah v semifinále
Po čtvrtfinálových bojích Vikings Cupu si postup do semifinále proti Rytířům zajistili florbalisté 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. Oba týmy se tak střetly v klání podruhé, neboť na sebe narazily už v základní skupině.
"Rožnov proti nám zahrál lépe již ve skupině a hlavně díky fyzické hře se držel na kontakt," popisoval semifinálovou bitvu vítkovický kouč Pavel Brus. "Na druhou stranu jsme do semifinále šli po velmi těžkém předešlém programu, a tak pro nás bylo semifinále fyzicky náročné."
Přesto vítkovičtí florbalisté nezaváhali a po dalším přesvědčivém vítězství 10:4 prošli do turnajového finále.

Vítězné finále
Do turnaje Viking Cup šli hráči 1. SC Tempish Vítkovice jako favorité na celkové vítězství a tuto roli naplnili poté, co ve finále zdolali celek 1. FBC Florbal Trenčín 12:4.
"Ve finále jsme se utkali s florbalovým Trenčínem, který minimálně že začátku předváděl pěkný florbal. Postupem času jsme se ale rozehráli a předvedli několik pěkných akcí," pochválil své svěřence vítkovický trenér Pavel Brus a zároveň komplexně zhodnotil vystoupení týmu na Vikings Cupu: "Celý turnaj byl pro nás velmi náročný. Za dva dny jsme neměli snad minutu volno a tak i přes větší rozdíly ve skóre jsme si doopravdy mákli," přiznal Brus. "Ovšem co je pro nás nejcennější, je fakt, že kluci vyztužili a utvrdili náš kolektiv. Udělali mi radost, že táhli celou dobu v každé aktivitě za jeden provaz."
Kromě poháru pro vítěze Vikings Cupu si cenu odnesl i vítkovický gólman Petr Gurkovský, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. "Petr "stojka" Gurkovský si sáhl během víkendu na dno a po zásluze utrpěl cenu pro nejlepšího gólmana," potvrdil Brus s úsměvem a dodal: "Všichni kluci, co hráli, se ukázali v dobrém světle, ať už na hřišti, nebo mimo něj. Každého zvlášť jmenovat nechci. Noví kluci si řekli o místo, stálice potvrdily kvalitu a zkušení ukázali, že nepatří do starého železa. Letos budeme silnější než v minulé sezoně!"

 
 

Zápasy

Neděle 8.3.2020
 
Čt 6.8.Vítkovice - Otrokovice 14:00
Pá 7.8.Střešovice - Vítkovice 14:00

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 0 0:0 0
2. Vinohrady 0 0:0 0
3. Sokoli Pardubice 0 0:0 0
4. Předvýběr.CZ Florbal MB 0 0:0 0
5. HU-FA Panthers Otrokovice 0 0:0 0
6. Bohemians 0 0:0 0
7. FBŠ Hummel Hattrick Brno 0 0:0 0
8. FBC ČPP Ostrava 0 0:0 0
9. Liberec 0 0:0 0
10. Česká Lípa 0 0:0 0
11. Chodov 0 0:0 0
12. Black Angels 0 0:0 0
13. Sparta 0 0:0 0
14. Tatran Teka Střešovice 0 0:0 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.