Vítkovice zopakovaly double z roku 2014, mají doma obě superfinálové trofeje

14. dubna 2019, Michal Dannhofer

Vítkovické ženy jako druhý tým v historii dokázal výhru v Superfinále obhájit, muži posléze skolili Boleslav

Dámy a pánové, vážení příznivci Florbalu Vítkovice, 14. duben 2019 se zlatým písmem zapíše do dějin tohoto klubu. Muži a ženy Vítkovic totiž dokázali zopakovat mistrovský double z roku 2014, tentokráte navíc v ostravské OSTRAVAR Aréně a jako zákusek napsaly Rytířky jeden z největších příběhů v historii Superfinále, dovolíme si říci, že celoplošně.

V utkání s Chodovem totiž Rytířky prohrávaly ve třetí třetině již 3:6, přesto dokázaly vyrovnat a brankou Zuzany Šponiarové, která nehrála od lednového zranění v utkání s Bohemians, nakonec doslova uzmout titul z chodovského náručí. Aby toho nebylo málo, tak za stavu 5:6 šly tři minuty před koncem základní hrací doby do oslabení. Prostě něco, na co se bude dlouho vzpomínat. K tomu všemu totiž hattrick dala Ivana Šupáková.

Poté šli do akce Rytíři proti odvěkým rivalům z Mladé Boleslavi. Byla to taktická bitva, ve které nikdo nechtěl udělat chybu, ale byly to Vítkovice, kdo šel do vedení zásluhou Bräuera. Dlouho se hrála spíše vyčkávací válka, až Vítkovice podruhé udeřily.

Poté sice snížil Natov, jenže Hájek vrátil Vítkovicím dvoubrankové vedení. Boleslavi nelze upřít snahu a zásluhou Natova se dočkala snížení, jenže poslední slovo za Vítkovice měl Bräuer a po střele do prázdné branky do bylo 4:2. Boleslav ještě korigovala Tokošem, ale za osm sekund vyrovnat nestačila a na hřišti tak vypukly gejzíry radosti.