Vítkovická trojice v Dalenu

11. února 2014, CD

Velký rozhovor s Milanem Tomašíkem, Martinem Tokošem a Patrikem Suchánkem.

Zdravím vítkovický klan v Dalenu!
Jak se vám spolu bydlí? Ještě žádná “ponorka”?

- Milan: Ahoj CD. Zatím je všechno bez problémů a ponorky. Toki prozatím bydlí v obýváku, ale nestěžuje si. Minulý týden jsme se byli podívat ve městě kousek od centra na větší byt, ve kterém už bychom měli mít všichni vlastní pokoje. Tak uvidíme, jak to dopadne.
- Martin: Myslím, že s bydlením problém není. Je to v pohodě, spím v obýváku, kde mám postel. Ponorka… myslím, že ne. Vaříme, uklízíme, pereme společně, myslím, že všecko funguje a každý má svůj klid.

- Patrik: Zdravím Romčo, i celé Vítkovice. Bydlení je v pohodě, i když to někdy připomíná Opavu! :D


Jak v Dalenu přijali nováčka Martina Tokoše?

- Milan: Kluci jsou tady opravdu v pohodě a všichni Tokiho přijali bez problémů. Vítání nováčků již proběhlo na začátku sezony, takže se má v příštím roce na co těšit :).
- Martin: Musím říct, na to, že jsem kluky potkal v autobuse na cestě domů, jsou všichni v pohodě a parta je fakt super.
- Patrik: Kluci jsou tady přátelští, takže s přijetím Tokiho nebyl žádný problém.


Má Dalen ještě šanci dostat se do play-off? Ohlížíte se i na tuto metu nebo vedení klubu vyhlásilo prioritu pouze záchranu?
- Milan: Momentálně ztrácíme 5 bodů do play-off a zbývá ještě 5 zápasů. Sice z toho máme 3 těžká venkovní utkání, ale nic není nemožné. Půjdeme zápas od zápasu a určitě se o play-off ještě popereme. Všichni jsme si ale vědomi, že setrvání v SSL a stabilizace kádru je nutností.

- Martin: Myslím, že priorita je jít zápas k zápasu a snažit se vyhrát všechny zápasy. Šance stále je, ale důležité je udržet ligu a to se nám, doufám podaří.
- Patrik: Pokud zvládneme všechny zápasy, šance pořád je. Teď se musíme soustředit na jednotlivé zápasy.


Milane, zapojuješ se již do tréninků Dalenu? Jak moc tě svrbí ruce? :)
- Milan: To se snad ani nedá popsat slovy! Opravdu bych to nikomu nepřál. Dělám všechno pro to, abych se na hřiště dostal v co nejlepším možném stavu. Musím ale přiznat, že jsem mnohem více nervóznější, když za kluky stojím na lavičce, než když jsem přímo na hřišti. Doufal jsem, že to časem bude lepší a lepší, ale je to spíše naopak. Co se dá dělat, takový je sport.

Kdy plánuješ návrat na hřiště, tj. první ostrý zápas?
- Milan: Až budu 100% připraven. Jestli to bude na konci dubna nebo až v srpnu, uvidíme.


Martine, v Jönköpingu to nedopadlo bůhvíjak dobře, přesto, jak si užíváš první sezonu ve Švédsku?

- Martin: Musím říct, že jsem

si to užil, ale jen do doby, kdy tam byl finský trenér. Hráli jsme aktivní styl hry 1-2-2 a napadání. I když jsem tolik zápasů prohráli, každý zápas mě bavil. Jen škoda, že jsme tak deset zápasů prohráli gól, ale s tím už teď bohužel nic neuděláme. Pak přišel nový trenér a začali jsme hrát beton, tréninky začaly být nudné, neměly tempo a dva měsíce jsem se trápil. Nějaké zápasy jsme s Tomášem ani nezasáhli do hry a nevěděli proč. Ale

myslím, že se Slaďochem jsme si pět měsíců užili. Pak jsme šli z extrémního napadání do stání na půlce a to není florbal, to je nuda! Naštěstí jsem dostal příležitost jít do Dalenu, tak jsem ji vzal.


Patriku, zabydlel ses v základní sestavě. Jak těžké bylo získat si důvěru trenérů Dalenu?
- Patrik: Je pravda, že hraji pořád, krom pár zápasů na začátku sezóny. Trenér mě staví, tak nějakou důvěru jsem asi získal, za to jsem rád.


První sezona ve Švédsku. Co tě nejvíce překvapilo? Mile i nemile.
- Martin: I když se mluví o tom, jaká je SSL liga, stejně jsem byl překvapený. Už jen ty tréninky. Na každém tréninku je dvacet hráčů a je to jako zápas, je v tom všechno, zázemí, materiál a vybavení. Máte k florbalu vše, co potřebujete. A nemile… Když byli v Jönköpingu švédští trenéři, nám Čechům nevěřili. Moc jsme pak s Tomášem nehráli, bylo to divné. Nemile mě také překvapili rozhodčí. Je vidět, že Čechům tady pískají jinak než Švédům, pořád nás berou prostě jinak. Ale na to už jsem si zvykl.

- Patrik: Skoro všechno je jiné než u nás.

Nejvíce asi to nasazení na trénincích, kdy se všechno odjede na 100%, řeže se to, sem tam i nějaká šarvátka :)


Co nejraději děláte ve volném čase?
- Milan: Nejraději relaxuji nad nějakou dobrou knížkou a šálkem chutného mátového čaje. Příležitostně s kluky hrajeme PlayStation a v poslední době si docela rád pospím :).
- Martin: Zatím čekám na práci. Je super, že nás kluci zvou na večeře, to jsem taky třeba v Jönköpingu nepoznal, jen finský trenér nás pozval se Slaďochem na klasická finská kuřecí křidýlka :). Jinak občas hrajeme na PlayStation Fifu, občas přijdou kluci a hrajeme spolu. V Umee je fajn, všichni se k nám chovají dobře.

- Patrik: Ve volném čase je náš byt hrací doupě. Sem tam si zajdeme do haly si zastřílet, nebo se díváme na zápasy, které jsou v televizi :)


Jaké je Dalen město? Co byste turistovi kromě florbalu nabídli?
- Milan: Umea byla pro tento rok vybrána jako The City of Culture ( město kultury, pozn.red.), takže je tu hodně věcí k vidění. Osobně sice nevím kde přesně, ale takový víkend v Umei by určitě stál za to.
- Martin: Z města jsem nic ještě nepoznal, nebyl čas nikam jít. Jsem tu deset dní i s cestou.
- Patrik: Umeå je univerzitní město, je tu docela dost studentů. Krom florbalu, je tu nejvyšší liga žen jak ve fotbalu, tak i v basketu.


Určitě sledujete Autocont extraligu. Pojďme si trošku zapredikovat :)
 Kdo bude v Superfinále a proč?
- Milan: Věřím, že 2 týmy z TOP 4. Tatran má dlouhodobou formu. Boleslav a Chodov, pokud na sebe narazí v semifinále, bude to velmi zajímavé. A Vítkovice, které se zvedají zápas od zápasu, budou chtít určitě být v O2 aréně potřetí za sebou. Nemyslím si, že by někdo mimo tyto týmy měl šanci.

- Martin: Sleduji video-online skoro pořád, když máme čas. Letos to bude těžké, ale Vítkovice se posledních pár zápasů zvedly, což je dobře. Stále věřím, že by do toho finále mohly dojít. Myslím, že první čtyři týmy mají na to, aby si finále zahrály. Boleslav je silná, mají hodně peněz, nakupují každý rok hráče, ale vždy jim to bylo k ničemu, vzhledem k jejich stylu hry. Semifinále bude určitě zajímavé.

- Patrik: Když máme možnost, sledujeme zápasy, které jsou v televizi. Ta první čtyřka je vyrovnaná, ale v playoff se může stát cokoli. Je to jiná soutěž a rozhodují maličkosti. Kdo bude v Superfinále? Vítky!!! Soupeře netipuji :)


A ve Švédsku? Kdo je letos podle tebe nejsilnější švédský tým?
- Milan: Klasicky Storvreta, která skupuje všechno co se dá, Falun, AIK, Warberg i Pixbo. To jsou podle mě největší kandidáti. Ale kdokoliv, kdo se dostane do play-off má velkou šanci. Ať už z první nebo osmé pozice. Několikrát jsme se o tom už přesvědčili :).

- Martin: Pokud se dostaneme do play off, tak doufám, že my. AIK má letos neskutečnou formu, potom jsou kandidáty na finále Falun a Storvreta.
- Patrik: Letos má dobře našláplou sezonu AIK. Kdo bude ve finálku, to nevím. Týmy, které budou v play-off mají stejnou šanci se tam probojovat.


Švédsko je přeci jen z ruky. Kde tě lidi můžou vidět hrát? Kterých letních turnajů máš v plánu se zúčastnit?
- Milan: Vzhledem k mému stavu jsem zvědav, kde se ukážu. Nebudu to lámat přes koleno, jak se říká, takže uvidíme, zatím nic neplánuji.
- Martin: Na nějaké turnaje se určitě podívám. V plánu je určitě Fatpipe Cup, taky Hornets Cup. Poslední dva roky jsem si ho s Citrus týmem hodně užil, je to super turnaj, asi nejlépe zařízený po všech stránkách. Po roční pauze bych se mohl ukázat na Czech Open.

- Patrik: Já moc na letní turnaje nejezdím, ale Fatpipe Cup si zahraji. Dostal jsem taky lukrativní nabídku od Citrus týmu, tak možná se podívám i do Rožnova na Hornets Cup. Jinak Czech Open s Dalenem.


Co říkáš na nové vítkovické stránky?
- Milan: Nový design byl už potřeba, jsou skvělé, přehledné, moderní. Osobně se mi líbí. Celým Vítkovicím přeji hodně štěstí a hlavně zdraví !
- Martin: Stránky se mi líbí. Už bylo na čase udělat změnu a musím říct, že jsou udělané dobře a vypadají pěkně.
- Patrik: Stránky se mi líbí, vypadají hodně dobře. Ten, kdo je dělal, udělal dobrou práci :)

 
 

Zápasy

Čtvrtek 23.9.2021
 
Ne 26.9.Vítkovice - Hattrick Brno 18:00
Út 28.9.Otrokovice - Vítkovice 18:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Tatran Střešovice 3 23:10 9
2. Bohemians 3 26:16 9
3. Předvýběr.CZ Florbal MB 3 21:11 7
4. Black Angels 3 16:11 7
5. Vítkovice 3 23:14 6
6. FBC ČPP Ostrava 3 19:12 6
7. Sparta 3 16:13 6
8. Chodov 3 15:18 4
9. Navláčil Panthers Otrokovice 3 18:17 3
10. Liberec 3 11:16 3
11. Sokoli Pardubice 3 15:24 3
12. FBŠ Hummel Hattrick Brno 3 12:21 0
13. Česká Lípa 3 13:24 0
14. Vinohrady 3 5:26 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.