ZMĚNY: Rytířky vítají dvě nové zahraniční tváře, vrací se Zuzana Halfarová

3. července 2019, Klub

Několik změn hlásí před začátkem přípravy také elitní ženský tým

Tak jako Rytíři, také Rytířky se pilně připravují na novou sezonu. V jejich kádru došlo k několika změnám, přičemž v samostatných tiskových zprávách jsme již informovali o návratu bývalé kapitánky z SC Classic Denisy Ferenčíkové a příchodu juniorské reprezentantky Lucie Cholinské. Operaci kolene naopak podstoupila Zuzana Šponiarová. Střelkyni zlaté branky ze Superfinále 2019 tak čeká několik měsíců dlouhá zdravotní pauza. Další změny shrnuje tento článek.

ZRANĚNÍ ZUZANY ŠPONIAROVÉ
Slovenská reprezentantka a univerzálka Zuzana Šponiarová napsala v Superfinále velký příběh svým rozhodujícím gólem v prodloužení proti Chodovu, když předtím od ledna nehrála pro zranění kolene. To se ale nakonec ukázalo jako vážnější a v minulých dnech si vynutilo operační zákrok. „Zuzana Šponiarová podstoupila plastiku křížových vazů a očekává se její dlouhodobá absence,“ sdělil trenérský štáb vítkovických Rytířek.

ODCHODY
Kádr Rytířek zatím opustil kvartet obránkyň: kapitánka Alžbeta Ďuríková se vydala na své druhé zahraniční angažmá do finského celku SC Classic, trojice Tereza Mikulová, Sabrina Moravcová a bronzová medailistka z posledního šampionátu juniorek Markéta Kolářová zatím o svém dalším angažmá jasno nemá, je ale jisté, že nebude pokračovat v extraligovém týmu vítkovických žen.

U POLEK ZATÍM NENÍ JASNO
V uplynulé sezoně se ve Vítkovicích rozšířila polská kolonie o útočnici Dominiku Buczek a obránkyni Zuzannu Krzystyniak z Noweho Targu, které doplnily Justynu Krzywak.

V příští sezoně se fanoušci Rytířek mohou těšit na Dominiku Buczek, která již bude splňovat věkový limit pro účast v utkáních nejvyšší ženské soutěže.

U dalších dvou hráček ale jasno zatím není. Justyna Krzywak chce v Polsku dokončit vysokoškolské studium fyzioterapie, působení Zuzanny Krzystyniak je pak nadále otevřenou záležitostí.

JMÉNO KRZYWAK ZŮSTÁVÁ – PŘICHÁZÍ ZUZANNA KRZYWAK
Bez ohledu na rozhodnutí a budoucnost Justyny, její mladší sestra Zuzanna se v minulých dnech stala posilou Rytířek. Teprve osmnáctiletá florbalistka patří k největším talentům z polské líhně a přes svůj velmi mladý věk má již zkušenosti ze dvou juniorských a jednoho seniorského mistrovství světa.

O tom, že se v Bratislavě neztratila pak nejlépe hovoří to, že zapsala hned čtyři kanadské body za dvě branky a dvě asistence. Právě v Bratislavě dostala od Vítkovic první nabídku, její příchod se ale povedlo realizovat až před sezonou 2019/2020.

ANDREA ŠIDLOVÁ SE VRACÍ K FLORBALU, NAVÁŽE NA ZLATÉ ÚSPĚCHY S TROŠKOVOU?
Další novou tváří v kádru Vítkovic je slovenská reprezentantka se kterou trenéři počítají do obrany – Andrea Šidlová. Andrea se ale nejprve musí doléčit, její loňské angažmá v Ivanti Tigers totiž prakticky skončilo dříve než vůbec začalo: těžkým zraněním kolene na turnaji Czech Open.

Čerstvě třiadvacetiletá florbalistka zatím za Slovensko odehrála dva seniorské a jeden juniorský šampionát. Na slovenské klubové úrovni pak slavila úspěchy s ŠK 98 Pruské, tedy týmu, ze kterého již v minulosti přišly do Vítkovic sestry Šponiarovy nebo Jana Trošková. Právě společně s Troškovou mohla oslavit svůj největší dosavadní úspěch: vítězství v EuroFloorball Cupu 2017.

A společně se střelkyní důležité branky v letošním Superfinále zatím léčí své neduhy. „Janu Troškovou zatím do letní přípravy nepustily zdravotní problémy,“ informuje trenérský štáb.

NÁVRAT PO HERNÍ PAUZE: ZUZANA HALFAROVÁ TRÉNUJE S RYTÍŘKAMI
Po roční herní pauze se zpět do přípravy zapojila Zuzana Halfarová, majitelka tří extraligových titulů s Vítkovicemi a pamětnice Champions Cupu 2014 ve švýcarském Curychu, kde hrály Rytířky poprvé ve své historii a jako první český tým finále tohoto turnaje.

JUNIORKY BOJUJÍ O SVOU ŠANCI
V letní přípravě dostalo možnost na sebe upozornit a poprat se o místo v kádru extraligového A-týmu několik talentovaných hráček z mládežnické vítkovické líhně.

Michaela Kubečková
„Stane se součástí A-týmu, má velký předpoklad k tomu, získat v týmu velký prostor, ukázat svůj nesporný talent a stát se jeho důležitou členkou, přes svůj ještě juniorský věk. Šikovnosti a střeleckého instinktu má na rozdávání.“

Vlaďka Maděrová
„Rovněž se zařadí do A-týmu, kde bude bojovat o svou šanci na Slunci. A že k tomu předpoklady má, ukázala ve druhé polovině loňské sezony, kdy se protlačila do základní sestavy a zahrála si zápasy play off.“

Denisa Hyršová
„Končící juniorka, která dostane znovu šanci porvat se o místo v týmu. Loni měla slušný začátek, kdy se dokázala také střelecky prosazovat, poté přišla lehká stagnace výkonů a na konci sezóny bohužel i zranění ruky. Uvidíme, kam posune svou kondiční připravenost, která bude jedním z důležitých aspektů pro její rostoucí florbalovou výkonnost.“

 
 

Zápasy

Neděle 9.5.2021
 
So 12.6.Ml. Boleslav - Vítkovice  

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Předvýběr.CZ Florbal MB 26 214:89 73
2. Vítkovice 26 220:122 67
3. Bohemians 26 201:142 53
4. Tatran Teka Střešovice 26 187:115 52
5. Sparta 26 158:134 48
6. Chodov 26 177:155 48
7. FBC ČPP Ostrava 26 141:144 42
8. Black Angels 26 159:177 37
9. Liberec 26 143:156 36
10. Česká Lípa 26 150:212 27
11. Sokoli Pardubice 26 140:213 22
12. FBŠ Hummel Hattrick Brno 26 104:158 18
13. Vinohrady 26 119:197 14
14. HU-FA Panthers Otrokovice 26 93:192 9

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.