Ženy v semifinále poháru ČFbU

20. listopadu 2007, Dita Ondrejková

Pohárový pavouk svedl k další bitvě o Ostravu dohromady družstva FBC Ostrava a hostující 1. SC SSK Vítkovice. K druhému steči se Vítkovické vydaly opět na Sarezu, kde jim to evidentně svědčí. O to, kdo se utká v semifinále s FBS Olomouc, která ve svém čtvrtfinálové utkání přehrála ZŠ Horní 9:2 , se rozhodlo v neděli 18. 11. 2007.

Hned od prvních minut bylo znát, na čí straně je více zkušeností a tedy i kvalita. Vítkovice tlačily soupeřky na jejich obrannou polovinu a bylo jen otázkou času, kdy se poprvé rozvlní síťka za zády Katky Honkýšové.
      První jasnou gólovku měla na holi Tereza Urbánková, která však samostatný únik nedokázala zužitkovat.  Domácí Pepino vsadilo na přehuštěný střed, takže se hra mnohokrát kouskovala fauly na polovině hřiště.
      K další přímé střele na bránu se dostala Černá, míček ovšem Honkýšová vyrazila. Vzápětí se jej zmocnila Urbánková a využila, že si strážkyně domácí branky ještě nestačila pokrýt tyčky. Vítkovická odchovankyně přidrzle zasunula míček zpoza brány k volné tyčce- 0:1.
      Že kombinace mladí se zkušeností je k nezaplacení dokázala tatáž lajna hned při další příležitosti. Černá nahrávala nabíhající Zuzaně Macurové před bránu, která zkušeně usměrnila míček do brány- 0:3. Potvrzení skvělého vstupu do úvodní třetiny přidala kapitánka Míša Kuzmíková – 0:3.  Třígólový příděl se na ženách Pepina podepsal kupením chyb při rozehrávce a ve hře dozadu. Hostující vytáhly  aktivní presing, který přidělával vrásky na čele nejenom trenérovi domácích.
      Hodně aktivně hrající Nikola Černá při presování dokonale zmátla domácí obránkyni tak, že i na známém povrchu jí podklouzla noha a tím uvolnila prostor české juniorské reprezentantce k zakončení. Nedělní pozdní odpoledne nahrávalo hezkým gólům a i ten z hole Černé se mezi ně zapsal. Černé se akrobatickým způsobem podařilo využít nabídnuté šance a zvýšit skóre na 0:4.
      První třetinu jasně ovládly hostující, když se jim téměř poprvé podařilo neinkasovat  první gól z holí účastnic extraligy. Ve druhé třetině se domácí trenéři odhodlali vyměnit brankářku, takže Honkýšovou nahradila vítkovická odchovankyně Sitková. Změna se na týmu trenéra Mariánka projevila velmi pozitivně.
      Kanonýrka Wirthová se z vlastní poloviny rozběhla a obrana Vítkovic jí nechala trestuhodně projít až ke Kubíčkové, která se jen smutně otočila za perfektním vymetením pavučiny v rožku branky- 1:4. Tahle dělovka způsobila mírné zmatky v jinak disciplinovaném přistupu vítkovic a  výsledky jejich nedbalek se hned projevily, když se míček při zmatku před brankou odrazil od boty Vašíčkové přímo za záda Kubíčkové – 2:4
      Ovšem v pohodě hrájící Macurovou z koncetrace nevyvede jen tak něco. Vzápětí zvýšila náskok opět o 3 branky – 2:5. Vzápětí se na dostře Sitkové dostala Kuzmíková, ta však nabídla gólový zápis Andrey Pastuškové, která zvyšovala už na 2:6.
O další pokus o vyvrácení rovnováhy hostujících se zasloužila domácí Bartusková – 3:6.
Mirné polevení ve obranné fázi několikrát hasila  ztelěsněná jistota v bráně Kubíčková.
Z tlaku domácích se vymanila Černá a její pokus o překvapení Sitkové vyšel na jedničku. Lob nachytal brankářku na lelkách a propadl až za její záda – 3:7.
      Utkání se zdálo být už rozhodnuté, přesto se domácí před slušně zaplněnou Sarezou nepoložily a dále zlobily hostující obranu. Kubíčková se několikrát , , protáhla“ a zasloužila si tak potlesk hostující lavičky.
      Naopak poslední slovo měly Vítkovické, když se trefila Kuzmíková – 3:8.
Blížící se dvouciferná meta se zdála býti dosažitelným cílem, protože ženám FBC docházely i fyzické síly. Několik slibných šancí si vypracovala Urbánková, zdárně jí sekundovala svižně hrající Černá s Macurovou. Svoji herní pohodu několikrát předvedla i Kuzmíková.
Utkání čtvrfinále Poháru ČFBU skončilo v konečném výsledku stejně jako přechozí střetnutí v extralize a to 3:8. Přesto je třeba vyzdvihnout mnohem lepší přístup ze strany Vítkovic.