Ženy: Skvělý vstup do sezóny!

25. září 2007, Dita Odrejková

Ač se los prvního kola zdál být na rozjezd těžký, ženy jej zvládly na jedničku. První výjezd za hranice Ostravy znamenal 6 bodů. Pln spokojenosti musí být i nový trenér Petr Dadej.

První utkání sezóny se odehrálo v nafukovací hale v Radlicích. Střežit bránu Vítkovic se proti soupeřkám z SSK Future vydala Lucie Kluzová.
      Díky nedůrazné obraně však již ve třetí minutě vytahovala míček zpoza svých zad, když se trefila Glavanaková. Nejen po "papírové“ stránce byl Future pasován do role outsidera. Převahu a více ze hry měly hostující vítkovické hráčky, ovšem gólová radost se ne a ne dostavit. Z přehršele střel se ujal projektil vyslaný Terezou Urbánkovou, která si připsala první bod jako členka ženského týmu. Již za dvě minuty se opět měnilo skóre v prospěch Vítkovických. Gólu předcházela učebnicově sehraná kombinace na jeden dotek. Po ose Vašíčková-Solková-Kuzmíková strhla vedení na hostující stranu poslední jmenovaná. Ve třinácté minutě první třetiny byl stav 1:2 pro Vítkovice. A za tohoto skóre se i odcházelo do šaten.

Z kraje druhé třetiny se radovala z gólu Jana Solková, když z téměř mínusového úhlu dokázala míček dopravit za záda domácí brankářky. Navýšila tak vedení na 3:1. Soupeřky hrály očekávanou taktiku nahazovaných míčků, či individuální nálety na Kluzovou, střežící vítkovickou branku. Až trestuhodně často dostávaly soupeřky příliš prostoru na polovině Vítkovic. Díky nedůrazné hře telěm a pokusům zastavit unikající soupeřky pouze hokejkou přišel zákonitý trest. Ve 32.minutě unikla Prokešová a rázem se Future dostalo na rozdíl jednoho gólu. Tím vlila živou vodu do žil svých spoluhráček, které pak během tří minut dokázaly obrátit nepříznivý stav utkání. V rychlém sledu za sebou se trefily Jelínková a Simajchlová – 4:3. Druhá třetina začala sice velmi slibným tlakem, ovšem skončila po hrubých chybách v obraně tresty v podobě gólových zápisů soupeřek.

Ve třetí třetině se Future prakticky nedostalo z vlastní poloviny hřišti a muselo odolovát drtivému tlaku zástupkyň rytíře Vítka. S notnou dávkou šteští se toho dne zřejmě potkala domácí golmanka. Přesto se vůle hostujících žen vyhrát byla mnohem větší než houževnatý soupeř očekával. Po taktickém protočení sestavy vyrovnávací gól vsítila v 57.minutě zápasu juniorská reprezentantka Nikola Černá. Trenér Petr Dadej poté vybral pětici hráček, jejichž úkolem bylo vrátit vedení na stranu Vítkovic. Tento úkol pětice splnila 36 sekund před koncem, když se opět prosadila Černá - 5:4! Poslední políček pro zlobící soupeřky byl gól Míši Kuzmíkové při power-play domácího Future, když za brankou soupeřek zabojovala Solková, která pak naservírovala míček připravené kapitánce Vítkovic.
První tři body si tak po napinavém utkání zapsaly Vítkovické hráčky.

SSK Vítkovice - SSK Future 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)
10:32 Urbánková T. (Pastušková), 12:35, 59:56 Kuzmiková (na obě Solková), 21:20 Solková (Vašíčková), 56:57, 59:24 Černá (na 1.Urbánková),
v čase 35:14 Macurová neproměnila nájezd
Střely na branku 39:18 (17:8, 11:3, 11:7)

Druhé kolo extraligy znamenalo střetnutí s loňskými bronzovými hráčkámi z EVVA FBŠ Bohemians. Premiéru v brance si odbyla posila ze Svitav, účastnice posledního MS žen, Lenka Kubíčková.

Vítkovické nastoupily bez respektu, s odhodláním rvát se o 3 body. Svou aktivní hrou, kterou předváděly ve třetí třetině proti Future, motaly hlavy i soupeřkám z Bohemians. Po smolném vyloučení Černé za hru hlavou se v oslabení dorážkou trefila Šimáčková. Tento gól padl opět po nedůrazné hře před vlastní brankou. Vítkovické si z inkasované branky hlavu nelámaly a dále předváděly hezký kombinační florbal, který znamenal vyrovnání v čase 11:43 z hole Solkové za asistence Černé-1:1. Za dvě minuty získala vedení pro Vítkovice Kuzmíková- 2:1. O aktivním začátku utkání ze strany hostujících žen jasně  hovoří  poměr střel - 4:12 .

V druhé třetině se na hřišti přiostřilo, hráčky si žádný míček nedarovaly. Zejména soupeřky z  pražské Fbš ukazovaly aktivní hru tělem, která tak dostávala grády. Snaha Pražanek o vyrovnání vyústila ve vlastní gól jedné z bránicích hráček Vítkovic – 2:2. Druhá třetina byla ze strany Vítkovic slabší, některým možná proběhla hlavou vzpomínka na zápas s Future,který dokázal během tří minut obrátit skóre. Černým myšlenkám utla dorážka Terezy Urbánkové, jež za záda Christianové dorazila dělovku Niemcové – 3:2 pro Vítkovice.

V kabině se ženy správně nabudily a slibně vyvíjející se utkání se rozhodly dovést do vítězného konce. Plné nasazení bylo potřeba. Ženy FBŠ dostaly po faulu vítkovických hráček nejprve výhodu přesilové hry. Vítkovické lavičce zatrnulo, když míček mířil do okryté svatyně Kubíčkové, perfektní obranný zásah si však zapsala Solková, která fotbalově vykopávala na poslední chvíli z brankové čáry. Tím však doba bránění neskončila! Po tomto zákroku totiž správně nařídili rozhodčí trestné střílení. Klusáčková však na soustředěnou Kubíčkovou nevyzrála. Vítkovická posila v bráně se poté lvím podílem zasloužila o ubránění další nebezpěčné přesilové hry FBŠ. Rozhodčí v zápase nešetřili udílením dvouminutových trestů. Početní výhodu dostaly i hostující hráčky z Vítkovic. Přestože nebyla zahrána podle představ, podařilo se skórovat. Tereza Urbánková našla nabíhající Janu Solkovou, která  nasadila s naprostou lehkostí milimetrovou kličku bránící hráčce a prostřelila i domácí brankářku. Tento gól se později ukázal jako vítězný. Přestože se vzápětí podařilo snížit Křížové, jednobrankové vedení si hostující ženy již uhlídaly. Ve druhé a třetí třetině se Vítkovice mohly spolehnout na vynikající Kubíčkovou, jenž tým někdy až neskutečnými zákroky udržela nad vodou.

SSK Vítkovice - FbŠ Bohemians 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
11:43, 54:04 Solková (na 1.Černá, na 2.Urbánková), 13:37 Kuzmiková (Solková), 36:56 Urbánková (Niemcová)
Střely : 23:26 (12:4, 6:9, 5:13)