Články » Další týmy

Vybrat tým   Vybrat sezónu

Rytířky stojí v superfinálové bráně! Po výhře 3:2 vedou nad FBC 3:0

Vítkovické Rytířky vedou v semifinálové sérii s FBC Ostrava už 3:0 a mají tři mečboly na postup do pražského červnového Superfinále. Rozhodly o tom svou výhrou v poměru 3:2 v prvním utkání na půdě soupeře v ČPP Aréně. Sérii tak mohou ukončit již v neděli.

Rytířky vedou po domácích zápasech 2:0, druhý zápas zlomily ve třetí třetině

Semifinálová série mezi Rytířkami a FBC Ostrava se stěhuje na půdu soupeřek za vedení Vítkovic poměrem 2:0. Druhé utkání bylo mnohem vyrovnanější než to první, Rytířkám se ale podařilo získat jej na svou stranu díky povedenější druhé polovině zápasu, především pak třetí třetině.

Rytíři jsou v Superfinále

Prohrávali 0:2, 1:3, 2:4, ale nevzdali se. Ve čtvrtém utkání semifinále vyhráli vítkovičtí Rytíři v Praze nad Spartou 7:5 a mohou se tak radovat z postupu do Superfinále! Sérii ovládli 4:0 na zápasy.

Rytíři mají první bod

Pohodová první třetina a nervydrásající finiš. Tak lze velmi zjednodušeně shrnout úvodní bitvu semifinálové série play off, v níž vítkovičtí rytíři nastoupili v domácím prostředí proti pražské Spartě. Bod za výhru 7:6 si připsali Rytíři.

Rytířky potřetí v řadě neinkasovaly, po výhře 13:0 postupují do semifinále Extraligy žen

Vítkovické Rytířky zvládly první úkol v play off a po výhře 4:0 na zápasy postupují do semifinále Extraligy žen. Rozhodla o tom nedělní výhra v Olomouci v poměru 13:0, což znamená, že Vítkovice hned ve třech zápasech této série neinkasovaly.

Čisté konto pro Karasovou, čtyři body pro Cholinskou a druhý bod pro Rytířky

Vítkovické Rytířky vedou ve čtvrtfinálové sérii po domácích utkáních na Dubině poměrem 2:0. Ve druhém zápase na ně nestačil ani zlepšený výkon Olomouce, která relativně držela krok po dobu dvou třetin. Rytířky navíc neinkasovaly a Viktorii Karasové tak 8 úspěšných zákroků přineslo první čisté konto v play off.

Úspěšný vstup! Rytířky zvítězily nad Olomoucí 17:4 a ve čtvrtfinálové sérii vedou 1:0

Vítkovické Rytířky se dočkaly nejdůležitější části extraligové sezony. Začala jim totiž pouť play off. A začala velmi úspěšně. Ve svém úvodním vystoupení na Dubině totiž porazily soupeřky z Olomouce vysoko 17:4. Čtyřmi body se o to zasloužily Vendula Maroszová s Dominkou Buczek.

Vydřená výhra přinesla postup

Vítkovičtí Rytíři se mohou radovat a připravovat na semifinále, kdežto týmu FBC Ostrava skončila sezona. Rytíři vyhráli totiž i čtvrté střetnutí čtvrtfinále a po vítězství 9:4 postupují do dalšího kola play off.

Rytíři si vystříleli třetí bod

Nevýrazná první třetina, rozjezd ve druhé a spurt ve třetí části přinesl vítkovickým Rytířům výhru 11:3 nad FBC Ostrava ve třetím duelu čtvrtfinále.

Rytíři napodruhé svého soka vynulovali

V prvním zápase čtvrtfinále proti FBC Ostrava se vítkovičtí Rytíři dostali do vedení 3:0 ve třetí minutě. Ve druhém duelu to 3:0 sice bylo až na začátku druhé třetiny, ale finální výsledek byl o to přesvědčivější. Po výhrách 7:4 a 6:0 vedou Rytíři v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0 na zápasy.

Palba z úvodu přinesla první bod

Čtyři minuty před koncem prvního duelu čtvrtfinále museli vítkovičtí Rytíři po vyloučení Adama Chomy a Jiřího Besty do tří. Skórovat však soupeřům z FBC Ostrava ani tak nedovolili a po výhře 7:4 si v sérii hrané na čtyři vítězství připisují první bod.

Vítězství na závěr základní části

Poslední kolo základní části Superligy odehráli vítkovičtí Rytíři s grácií. V městském derby porazili FBC Ostrava 11:4 a potvrdili druhé místo v tabulce ze vítěznou Mladou Boleslaví.