Rytíři ovládli derby

08. prosince 2019, VG

Znovu parádní druhá třetina posunula vítkovické Rytíře k dalšímu superligovému vítězství. V 16. kole soutěže vyhráli na hřišti městského rivala FBC Ostrava 11:6.

"Dneska to bylo tvrdší utkání a chvíli nám trvalo, než jsme našli správné tempo. Potom už jsme se do něj dostali a proměnili jsme klíčové šance," hodnotil duel vítkovický kouč Pavel Brus.
Hosté se sice dostali do vedení, ale po první třetině šli do šatny za stavu 1:2. Po přestávce však znovu předvedli kolotoč, jaký ukázali v pátek Liberci, kterému nasypali ve druhé dvacetiminutovce osm branek. Tentokrát se trefili Vítkovičtí za třetinu šestkrát. Domácí po 40 minutách vyměnili brankáře, Štěpána Laju vystřídal Jan Binder. Ovšem i on čtyřikrát lovil míček ze sítě. "I když jsme si před zápasem řekli, že soupeř je nebezpečný v předbrankovém prostoru, individuálními chybami jsme soupeři tyto příležitosti nabídli a ten je nekompromisně trestal," uznal trenér FBC Ostrava Tomáš Svačinka.
"Za mě škoda pár individuálních minel do obrany, ale zároveň jsme si vytvořili velké množství šancí v útoku. Zasloužená výhra," dodal Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 12. Eichner (J. Bauer), 14. J. Bauer (Eichner), 25. Klimscha (Sovják), 31. Eichner (Šindler), 45. Šindler (Sládek), 58. J. Bauer (Eichner) – 5. Hájek (Řezanina), 24. Bräuer (Hrubý), 28. Herblich (Firda), 30. Firda (Jan Šebesta), 33. Firda (Hatala), 37. Jan Šebesta (Hájek), 39. Kuczera (Řezanina), 51. Bräuer (Jan Šebesta), 51. Rýpar (Firda), 59. Hájek (Řezanina), 60. Herblich (Rýpar) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

FBC ČPP Ostrava: Laja (41.Binder) – Švajný, Lipový, Posselt, J.Bauer, Moravčík – Sovják, Juhaňák, Stejskal – Šindler, Eichner, Daniš – Klímek, Sládek, Dohnal – Kaloč, Zapletal, Klimscha.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Řezanina, Děček, Jurdzin – Hrubý, Firda, Sladký – Gattnar, Jan Šebesta, Herblich – Rýpar, Hájek, Hatala – Bräuer, Malina, Besta.