Vítkovičtí udolali Pantery v prodloužen

18. ledna 2020, VG

Dva body získali florbaloví Rytíři v 21. kole Superligy, když doma porazili otrokovické Pantery 5:4 v prodloužení.

"Zasloužená výhra. Škoda, že až v prodloužení," zalitoval vítkovický trenér Pavel Brus, jehož svěřenci se museli po Poháru mistrů z minulého týdne přeorientovat z evropské úrovně na domácí soutěž. "Šance i tlak byly," poznamenal Brus.
"V první třetině jsme hráli zaskočeně a domácí toho nevyužili naplno. Sice jsme dali ze šancí góly, ale museli jsme přidat. Dobře odehraná u ubráněná druhá třetina dala prostor k zlepšenému výkonu v závěru," hodnotil utkání otrokovický kouč Michal Kvapil. "V prodloužení jsme důležité buly nevyhráli, Vítkovice toho využily a berou bod navíc."
Rytíři doplatili především na nepovedený úvod třetí části, kdy v rozmezí dvou minut dvakrát inkasovali a museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu. To se jim podařilo slepenými góly Lukáš Řezaniny a Josefa Rýpara, které dělilo 52 sekund. V závěru základní části Rytíři sevřeli Pantery před jejich brankou, gólmana Michajloviče však popáté překonal až Jan Šebesta ve druhé minutě prodloužení.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 4.Kuczera (Hájek), 23.Sidunov (Gattnar), 51.Řezanina (Hájek), 52.Rýpar (Sladký), 62.Jan Šebesta (Rýpar) – 4.Hrabal (Pešat), 13.Mich.Nagy (Vykopal), 41.Nehila (Haša), 43.Haša (Nehila). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 215.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Hubálek – Hrubý, Firda, Sladký – Gattnar, Jan Šebesta, Rýpar – Hájek, Hatala, Bräuer – Besta.

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Michaljovič – Szweda, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil – Červenka, Hrabal, Koláčný – Gál, Pešat, Haša – Pšenčík, Vykopal, Petřík – Nehila.