Rytíři na medaili nedosáhli

12. ledna, VG

Po sobotní prohře se švédskou Storvretou sice podali vítkovičtí Rytíři v boji o bronz z Poháru mistrů proti finskému celku SC Classic zlepšený výkon, urvat medaili se jim však nepovedlo. První třetinu ještě vyhráli 2:1, nakonec ale ze hřiště odcházeli po porážce 3:6.

Rytíři na medaili nedosáhli

neděle 12. ledna
3:6
 

1. SC TEMPISH Vítkovice

Souček – Kuczera, Besta, Sladký, Rýpar, Nehera, Bräuer, Hájek, Řezanina, Hubálek, Šebesta, R. Gattnar, Sidunov, Hrubý, Hatala, Herblich, M. Gattnar, Firda, Delong.

Classic

Talvitie – Tykkylainen, Heikkilä, Sikkinen, Akola, Salo, Salin, Lastikka, Salo, Leikkanen, Pulkkinen, Koskinen, Helin, Piha, Eronen, Kivilehto, Syvänen, Laitila.
 
Branky a nahrávky: 6.Rýpar (Hrubý), 20.Firda (Sladký), 57.Hubálek (Hájek) – 8.Pulkkinen (Salin), 30.Piha (Helin), 38.Tykkylainen (Sikkinen), 41.Lastikka (Salo), 44.Salo (Lastikka), 50.Salo (Lastikka). Rozhodčí: Wehinger, Zurbuchen. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2288.

Reportáž

"Když jsem se díval na sobotní zápas ještě jednou večer, viděl jsem, že Storvreta nic nepodcenila, šli do toho naplno v plné sestavě, začali všichni a až když viděli, že je to v pohodě, tak některé hráče stáhli. Nestalo se to, co občas Storvreta dělá, že vypustí půl zápasu. K tomu jsme neproměnili hromadu šancí. Pokud jde o dnešní zápas, věděli jsme, že umíme zahrát lépe. Výborně jsme po většinu zápasu bránili, góly pak bohužel napadaly po nějakých zaváháních, nebo jsme byli o krok pozadu. Bohužel takhle nás v lize nikdo několikrát neotočí, nejsme na to zvyklí, z čehož pak plynou i chyby," uznal vítkovický trenér Pavel Brus. "Na druhé straně jsme mohli dát o jeden dva góly víc, šance jsme měli, mohlo to být dramatičtější. Ale kluky jsem pochválil, že se po včerejšku sebrali a ukázali vše, že si i s finským mistrem můžeme zahrát vyrovnanou partii. Máme ale před sebou hromadu témat a práce."
Klubové vystoupení na nejvyšší evropské úrovni zhodnotil i klubový prezident Tomáš Krásný. "Určitě se potvrdilo, že v ženách jsme mezinárodní špičce blíž, a zároveň to, že se holky každým rokem posouvají. Loni finského mistra porazily v prodloužení, letos je zase přehrály ve třetí třetině a nakonec i vyhrály. Z toho mám obrovskou radost. Pokud jde o kluky, tak včera to bylo možná až moc kruté nastavení zrcadla, nicméně je třeba si z toho vzít spoustu pozitivních poznatků. Za prvé si mohou myslet, že makají na sto procent, já jim to i věřím, ale ukázalo se, že sto procent není a je tam pořád velká rezerva. Věřím, že to v klubu vezmeme za správný konec, abychom příště byli lepší. Jinak obecně musím říct, že skvělá atmosféra, organizace a i proto jsem rád, že druhý zápas chlapů už vypadal lépe a ukázali, že florbal hrát umí," konstatoval Tomáš Krásný. "Realita je taková, že na týmy jako Storvreta nemáme, ale výsledek 1:11 není odrazem reality. Až tak propastný ten rozdíl není. Navíc máme hodně nových kluků, kteří takové zápasy nikdy nehráli, a to je právě pozitivní. Měli jsme tam osmnácti, sedmnácti, nebo dokonce jednoho šestnáctiletého hráče a to vše se nám jednou zúročí. Proto budeme chtít letos znovu ligu vyhrát, abychom za rok byli silnější."

Účast vítkovických týmů na Champions Cupu 2020 a konání akce finančně podporují statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Děkujeme!


 
 

Zápasy

Neděle 8.3.2020
 
Čt 6.8.Vítkovice - Otrokovice 14:00
Pá 7.8.Střešovice - Vítkovice 14:00

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 0 0:0 0
2. Vinohrady 0 0:0 0
3. Sokoli Pardubice 0 0:0 0
4. Předvýběr.CZ Florbal MB 0 0:0 0
5. HU-FA Panthers Otrokovice 0 0:0 0
6. Bohemians 0 0:0 0
7. FBŠ Hummel Hattrick Brno 0 0:0 0
8. FBC ČPP Ostrava 0 0:0 0
9. Liberec 0 0:0 0
10. Česká Lípa 0 0:0 0
11. Chodov 0 0:0 0
12. Black Angels 0 0:0 0
13. Sparta 0 0:0 0
14. Tatran Teka Střešovice 0 0:0 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.