Rytířky přivezly tři body ze židenické půdy za výhru 14:3, po sedmi měsících chytala Nikola Příleská

26. září, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky úspěšně zvládly první výjezd v této sezoně. Ve třetím kole zamířily na paluboku Židenic, se kterými je pojí rivalita a také četné vzájemné změny v kádru. Utkání skončilo výsledkem 14:3, přičemž symbolicky se právě v Židenicích vrátila do branky Nikola Příleská, která do Vítkovic přišla právě z Židenic. První zápas v Extralize žen čekal také na dvojici Zuzanna Pudzisz – Barbora Gajdošová

3.kolo, neděle 26. září
3:14

K1 Florbal Židenice

Kratochvílová - Bílá, Janečková, Hřebíčková, Fuchsová, Konečná, Marková, M. Sedláčková, Sabolová, Muselíková, Góláňová, Nečasová, Indrová, Drápalová, M. Jahodová, K. Jahodová, Filipová

1. SC TEMPISH Vítkovice

Příleská - Ďuríková, Kubečková, Horečková, Buczek, Novotná, Pudzisz, Staňková, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová, Dobešová, Maroszová, Hanzlíková, Gajdošová, Feiková

Branky a nahrávky: 23.Nečasová (Bílá), 48.Nečasová 57.Marková (Sabolová) - 4.Kubečková (Prusková), 17.Dobešová (Staňková), 21.Husková (Planková), 22.Novotná (Kubečková), 28.Husková (Seevaldová), 30.Horečková, 35.Hyršová (Maroszová), 41.Buczek (Planková), 42.Horečková (Staňková), 43.Hanzlíková (Feiková), 44.Hyršová (Maroszová), 51.Husková (Buczek), 53.Buczek (Hyršová), 58.Novotná (Kubečková). Rozhodčí: L.Ležák, M.Ležák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Reportáž

Úvodní minuty utkání naznačily, jaký bude jeho průběh. Židenice se soustředily na obranu, Vítkovice pak tento obranný val dobýaly a domácí hráčky hrozily především z rychlých protiútoků.

Nejlépe se domácím povedla první třetina, ve které Židenice inkasovaly dvě branky, ve čtvrté minutě z hole Kubečkové a v čase 16:01 se prosadila Dobešová.

Ve druhé třetině se Vítkovicím povedlo prolomit domácí obranu a poměrně znatelně navýšit skóre. Cestu za hattrickem započala dvěma zásahy Husková, trefila se také Novotná, jinak také další hráčka, která prošla oběma kluby, svou první extraligovou branku vsítila Horečková a prosadila se také Hyršová. Úvodní zásah domácích si pak zapsala Nečasová.

Ve třetí části padlo celkem devět branek, Vítkovice daly sedm gólů, soupeřky se prosadily dvakrát. Druhou branku v zápase zaznamenala Horečková, podruhé se prosadila také Novotná, asistence pak šla na konto juniorské reprezentantky Adély Feikové.

Rytířky nakonec zapsaly výhru 14:3 a společně s Chodovem jsou zatím jedinými týmy, které neztratily ani bod.

Už v úterý jdou znovu do boje, tentokráte doma přivítají Olomouc.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník:„Se zápasem jsme spokojeni, myslím si, že se nám celkem povedl. Na začátku jsme se nedokázali prosadit, soupeř poctivě bránil v obranném pásmu a nám chyběla kvalita v zakončení. Nešla nám finální fáze, ale bylo to o trpělivosti, potřebovali jsme být v těchto situacích chytřejší. Na začátku druhé třetiny se nám povedlo vstřelit branky a pak už jsme fungovali. Měli jsme dost šancí a poměrně dost gólů jsme dali, takže za mě spokojenost.“