Rytíři v poháru přešli přes Třinec

23. září, VG

Dvacet minut odolávali třinečtí florbalisté vítkovickým Rytířům v 5. kole Poháru Českého florbalu. Favorit pak ukázal převahu a jednoznačně zvítězil 9:1.

4.kolo, čtvrtek 23. září
1:9

FBC Ossiko Třinec

Piško (48.Laštůvka) - Kováč, Bajtek, Tomiczek, Turek, J.Martynek, Janovský, Czernek, Turoň, T.Sikora, Kupczak, M.Martynek, Gorný, Fiedor, Drong, Mieszek, Janáč, Badura, F.Sikora

1. SC TEMPISH Vítkovice

Jasiok - M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Nehera, Šindler, Hatala, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Vítovec, Matejčík, Besta, Kaleta

Branky a nahrávky: 53.F.Sikora (Tomiczek) - 26.M.Gattnar (Čonka-Skyba), 27.Bräuer (Čonka-Skyba), 40.Šindler (R.Gattnar), 40.Bräuer (Sidunov), 46.Besta (Vítovec), 50.Matejčík (Bräuer), 51,Bräuer (Hatala), 52.R.Gattnar (Vítovec), 53.Besta (Kaleta). Rozhodčí: Večerek, Vybíhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 321

Reportáž

"Aktivně a houževnatě hrající Třinec byl nepříjemným soupeřem. Dlouho jsme se trápili s povrchem a nebyli jsme schopni hrát čistě po zemi," hodnotil duel kouč Rytířů Pavel Brus.
Domácí FBC Intevo Třinec udržel čisté konto do 26. minuty. "Jsem pyšný na kluky za to, jak se se zápasem vypořádali. S odmakanými 60 minutami můžeme být spokojeni. Bohužel to není FA Cup, aby tým ze 3. ligy reálně dokázal porazit aspiranta na titul v nejvyšší soutěži," prohlásil trenér Třince Jiří Kajfosz.
Hosté udeřili ve druhé části dvěma dvojitými zásahy. První a druhý gól dělila necelá minuta a půl, třetí a čtvrtou branku, které padly ve 40. minutě, pouze osm sekund! "Nakonec jsme proměnili velké šance a trošku se rozjeli. Chtěl bych poděkovat soupeři a přeju mu hodně štěstí v lize," podotkl Pavel Brus.
Vítkovickým hrdinou utkání byl Marek Bräuer, autor tří branek a jedné gólové asistence