Rytíři v poháru opět dvojciferně

20. října 2021, VG

Šesté kolo Poháru Českého florbalu přineslo vítkovickým Rytířům vysoké vítězství. Po reprezentační pauze rozstříleli v ostravské hale Sareza prvoligový tým FBC Letka jednoznačně 14:3.

Ráz duelu určila již první třetina. V ní se nejprve dostali Rytíři do dvougólového vedení a na rozdíl tří branek zvyšoval v 17. minutě po pouhých čtyřech sekundách přesilové hry Ondřej Vítovec. Mezi 25. a 26. minutou pak Rytířům stačilo jen 31 sekund, aby svůj náskok dalšími třemi trefami zdvojnásobili na 6:0. Soupeř si vzápětí vyžádal oddechový čas, ale příliš mu to nepomohlo. Ve 29. minutě zvyšoval Martin Gattnar na 7:0 a do konce druhého dějství přidali Rytíři ještě další dva přesné zásahy. Tým vedený jako domácí, tedy FCB Letka, se z první branky radoval v 39. minutě.
Ve třetí dvacetiminutovce Rytíři zpomalili a dovolili soupeři dvakrát skórovat, přesto sami ještě pět branek přidali.

Branky a nahrávky: 39.Blana (Vojáček), 51.Jurdzin (Hubl), 52.Šincl (Smrčka) - 5.Kaleta (Galia), 11.Delong (Šindler), 17,Vítovec (Delong), 25.R.Gattnar (Sidunov), 26.Bräuer (Palčinský), 26.Delong, 29.M.Gattnar (Besta), 38.Švajný (Matejčík), 40.Delong (Nehera), 45.R.Gattnar (Matejčík), 45.Slaběňák (Palčinský), 54.Delong (Šindler), 56.Bräuer (Slaběňák), 57.Šindler (Delong). Rozhodčí: Křivánek, Staněk. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 118.

1. letka: Fučík (25.Petr) - Blana, Smrčka, Hanzlík, Hubl, Toman, Čech, Ondruch, Kahánek, Vojáček, Zach, Šincl, Děček, West, Holuscha, Krupa, Jurdzin, Šrámek

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Nehera, Šindler, Švajný, Bräuer, Svoboda, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběňák, Vítovec, Galia, Matejčík, Besta, Kaleta