Šest bodů za víkend. Rytířky porazily Boleslav 18:4 a završily úspěšný výjezd

22. ledna 2023, Michal Dannhofer

MITEL Florbalová akademie MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:18

Vítkovické Rytířky zakončily úspěšný výjezd za zápasy proti Jičínu a Mladé Boleslavi. V souboji prvního a posledního týmu tabulky padlo celkem 22 branek, z toho hned 18 šlo na konto Vítkovic, což znamená, že zapsaly vítězství 18:4. Prosadily se především ve třetí třetině.

Zápas měl jeden zásadní ukazatel, a to sice fyzickou připravenost soupeře. Ten dokázal Rytířkám v první třetině poměrně zdatně vzdorovat, v brance se navíc po pátečním představení Vokaté, překonávala také Klementová, a tak to po úvodních dvaceti minutách bylo 2:1 pro Vítkovice. Na úvodní gól Buczek totiž odpověděla Bauerová, skóre pro první přestávku určila Kubečková.

Tradicí tohoto týdne bylo, že Vítkovice rozhodly zápas na začátku druhé třetiny, což se vlastně stalo i nyní: tři rychlé branky poslaly Vítkovice do vedení 5:1 a s tím už se domácím hrálo těžko.

Nicméně druhou třetinu ještě vydrželi v kondičním nasazení a po čtyřiceti minutách platilo, že Ostravanky vedly 8:2. Potěšila především první branka Troškové po dlouhém zranění.

Do třetí části Mladá Boleslav sice vyměnila brankářku, jenže ji také došlo penzum fyzických sil, a tak se posledních dvacet minut odehrálo v exhibičním stylu. Vítkovice vstřelily deset branek, samy dvakrát inkasovaly a nakonec zvítězily 18:4.

Na Dubinu se tak vrací se ziskem šesti bodů a možností volného víkendu těsně před začátkem play off.

Jiří Gurkovský: „Chtěl bych poděkovat domácím, protože nás vyšli vstříc ohledně dřívějšího začátku zápasu. Úplně se nám nepodařila první třetina, to jsme byli ještě asi na cestě z Jičína. Ale postupem času jsme se rozehráli, přitopili pod kotlem a zápas byl stále jednoznačnější. Pokud domácí vydrželi běhat a vydrželi s kondicí, tak to bylo horší, ale ve třetí třetině odpadli.“

branky: 7. Michaela Bauerová, 34. Nela Havlíková, 55. Markéta Kosová, 57. Nela Havlíková - 5. Dominika Buczek, 11. Michaela Kubečková, 21. Barbora Husková, 23. Michaela Kubečková, 26. Michaela Kubečková, 28. Michaela Šponiarová, 32. Jana Trošková, 36. Michaela Kubečková, 41. Sára Seevaldová, 43. Michaela Kubečková, 47. Vendula Maroszová, 47. Vendula Maroszová, 49. Nela Kubalčíková, 50. Dominika Buczek, 50. Barbora Husková, 51. Sára Seevaldová, 52. Dominika Buczek, 53. Sára Seevaldová; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Eva Klementová 23, Klára Šimonová 15 - Nikola Příleská 12; po třetinách: 1:2, 1:6, 2:10;

Předvýběr.CZ Florbal MB: Klementová (41. Šimonová) - Kosová, Doležálková, Zittová, Miklíková, Havlíková, Kolomazníková, Zapotocká, Plchová, Lytorova, Hlušičková, Vacardová, Bauerová, Kalousková, Švejdová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmannová, Ferenčíková, Lenfeldová, Trošková, Staňková, Smetanová, Matýsková - Liberdová, Kubalčíková, Gajdošová - Šponiarová, Hyršová, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Seevaldová, Husková