Jedenáct branek na Štěrkovišti. Muži přivezli výhru z půdy Otrokovic

20. listopadu 2022, Michal Dannhofer

PSG PANTHERS OTROKOVICE – 1- SC TEMPISH Vítkovice 2:11

Vítkovičtí Rytíři zapsali druhou výhru po reprezentační přestávce pro světový šampionát mužů. Na otrokovickém Štěrkovišti porazili Panthers Otrokovice poměrem 11:2.

Vítkovice tentokráte pohlídaly start do utkání a již v 9. minutě vedly 2:0, když se prosadili Rostislav Gattnar a Besta. Herně Vítkovice byly aktivnější a byly více na míčku, přesto neměly úplně optimální nastavení v zakončení.

Ve druhé třetině se nejprve zaskvěl Hubálek a zvýšil na 3:0, v jejím závěru pak v rychlém sledu dali branky Kopecký za Otrokovice, Zubek a Kaleta. Za zmínku jistě stojí, že nakonec pětibodový Jan Šebesta otevřel svůj bodový účet právě až ve 39. minutě u Kaletovy branky.

Ve třetí třetině padlo celkem sedm branek, pouze jednou se prosadily Otrokovice. Naopak Vítkovice přidaly šest zásahů, hned u čtyř z nich byl zmíněný Šebesta, který nakonec dvě branky sám vstřelil a na další tři přihrál.

Vítkovice tak zvítězily 11:2 a vzhledem ke ztrátě Boleslavi, která porazila Spartu až v prodloužení, se zatím osamostatnily na druhé příčce, kde se může dotáhnout Bohemians. Zelenobílé ale v pondělí čeká duel proti prvnímu Tatranu.

Tomáš Martiník:„Nakonec se jedná o docela přesvědčivé vítězství, ačkoliv cesta k němu byla poměrně kostrbatá. První třetina znamenala poměrně rychlou hru, nicméně ne efektivní. Ve druhé třetině nám odešla kvalita v technice a kombinaci. Ve třetí třetině jsme se do toho trochu dostali, nicméně pořád jsme podle mého selhávali technicky a situace neuhrávali dobře. Nebylo to jednoduché období, jsme rádi, že jsme oba zápasy zvládli, nyní je třeba pořádně potrénovat a naši hru ještě posunout.“

PSG PANTHERS OTROKOVICE - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11
branky: 38. Petr Kopecký, 45. Vlastimil Červenka - 2. Rostislav Gattnar, 9. Jiří Besta, 28. Jakub Hubálek, 39. Adam Zubek, 39. Štěpán Kaleta, 46. Štěpán Kaleta, 48. Adam Delong, 54. Jan Šebesta, 56. Adam Delong, 58. Adam Palčinský, 60. Jan Šebesta; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 150; po třetinách: 0:2, 1:3, 1:6;

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Kohút (54. Steiger) - Červenka, Sovják, Kelemen, Grlický, Jurčík, Hrabal, Nehila, Kubíček, Halama, Kopecký, Šefčík, Krčma, Grich

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Šebesta, Sidunov, Šindler, Pažák, Jankovský, Hatala, Hubálek, Zubek, Palčinský, Delong, Matejčík, Besta, Kaleta