První krok úspěšný. Vítkovice porazily Vinohrady 10:6

03. prosince 2022, Michal Dannhofer

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:10

První krok splněn. Vítkovice uspěly na nepříjemné půdě Královských Vinohrad a z Prahy vezou tři body po výhře 10:6. Hned čtyři body zapsal útočník Ondřej Sidunov, který dal jednu branku a na další tři zásahy přihrál.

Skóre otevřel v osmé minutě Hatala, načež Kužel poprvé a naposledy za Královské Vinohrady vyrovnal. Ve 13. minutě totiž převrátil misky vah na stranu Vítkovic Rostislav Gattnar a Vítkovice už další vyrovnání nepřipustily.

Omezit se ale pouze na toto konstatování by nebylo přesné, v Praze se totiž hrál poměrně zajímavý duel, který rozhodně nebyl rozhodnutý. Vinohradům se totiž ještě dvakrát povedlo snížit na rozdíl jedné branky, jako klíčová se ukázala dvacetiminutová pasáž mezi 24. – 44. minutou, ve které Vítkovice třikrát skórovaly a dostaly se do rozhodujícího brankového úniku.

Ve třetí třetině to opět byla přetahovaná, Vinohrady se snažily o aktivní bránění, nicméně Vítkovice byly schopné jejich výpady relativně dobře pokrývat. Dvě branky od Rostislava Gattnara s Matejčíkem v poslední pětiminutovce uzavřely skóre ze strany Vítkovic, úplně poslední gól pak vstřelil Švejda.

Vítkovice tak zvítězily nad Královskými Vinohrady poměrem 10:6.

Pavel Brus:„Měli jsme dobrý vstup do zápasu a myslím si, že také chuť. Měli jsme hodně šancí v postupném útoku, ale nedařilo se nám odskočit, protože tam vždy byl nějaký blok nebo zákrok gólmana. Na začátku druhé třetiny jsme dostali gól z přesilové hry, což nás znejistilo a dlouho nám trvalo než jsme se dostali zpět do tempa, byla to taková přetahovaná. Pozitivem je hodně vstřelených branek, negativem pak hodně inkasovaných branek ze situací, kdy jsme tu danou věc podcenili, nebyli jsme ostří a mysleli jsme si, že už to dopadne v náš prospěch, ale nedopadlo. V minulosti jsme tady i ztráceli, máme důležité body. Obecně to dnes byla taková daň za zápasy ve všední dny v poloprofesionálním sportu.“

branky: 11. Radek Kužel, 21. Ondřej Plíhal, 24. Radek Kužel, 44. Ondřej Plíhal, 53. Vojtěch Máca, 59. Štepán Švejda - 8. Šimon Hatala, 13. Rostislav Gattnar, 16. Ondřej Sidunov, 23. Martin Gattnar, 24. Adam Palčinský, 32. Marek Matejčík, 43. Martin Gattnar, 46. Matyáš Šindler, 55. Rostislav Gattnar, 58. Marek Matejčík; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Roberts Blumbergs 24 - Denis Jasiok 14; po třetinách: 1:3, 2:3, 3:4;

TJ Sokol Královské Vinohrady: Blumbergs - T. Gärtner, Kellerman, Plíhal, Jiří Procházka, Trojáček, Hartman, Pinkas, Horák, Hájek, Švejda, Kužel, Otta, O. Stuchlík, Máca, Blažej, Pergler, Klápa, Jan Procházka

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Šebesta, Sidunov, Šindler, Pažák, Jankovský, Hatala, Zubek, Slončík, Palčinský, Vítovec, Galia, Matejčík, Besta, Kaleta