Boleslavský direkt. Do města automobilů putují tři body po výhře 7:1, Vítkovice jsou třetí

05. prosince 2022, Michal Dannhofer

1.SC TEMPISH Vítkovice – Předvýběr.CZ Florbal MB 1:7

Vítkovickým Rytířům se šlágr Livesport Superligy, ve kterém se na domácí půdě utkali s Mladou Boleslaví, vůbec nepovedl. V utkání tahali jednoznačně za kratší konec provazu, a nakonec odešli poraženi poměrem 1:7. Jediným úspěšným střelcem domácích zůstal Jiří Besta.

Nástup do utkání nebyl ze strany Vítkovic špatný, ale na konci páté minuty se umístěnou ranou prosadil Šebek a odstartoval tak boleslavské představení. Florbalisté z města automobilů byli rázem všude dříve, bylo jich doslova plné hřiště a v obraně Vítkovic se objevovaly okénka, které se dařilo trestat.

V desáté minutě se tak prosadil Krebner, do konce první třetiny mohl ještě zvýšit Bína, ale při nájezdu mu utekl míček.

Druhá třetina začala brankou Natova, který si v ideální střelecké pozici zdánlivě nelogicky popošel, aby následně nekompromisně zavěsil. Ve 29. minutě se dočkal Bína, Vítkovice následně dostaly šanci na návrat do zápasu při vyloučení Krebnera, kterou sice nepohrdl Besta, ale za necelé tři minuty poté skóroval opět Šebek.

Do třetí třetiny tak Vítkovice nastupovaly s tím, že potřebují co nejrychleji skórovat. Příležitost dostaly při vyloučení Šebka, jenže špatnou rozehrávku potrestal po pěti sekundách Natov.

Vítkovicím v zápase nevyšlo prakticky vůbec nic, proto nepřekvapí, že poslední slovo měl Dominik Beneš, domácím nepomohla ani dlouhá power play.

Mladá Boleslav si tak odvezla zasloužené tři body, a s tím spojený posun na druhé místo superligové tabulky.

Tomáš Martiník: „Hodnocení zápasu je špatné. Výsledek hovoří za vše a z naší strany to nemůže být hodnoceno jako povedený zápas, protože takový nebyl. Dnes jsme byli všude druzí, dost věcí bylo špatně a do zápasu jsme se vlastně nedostali, Boleslav nás do něj nepustila. Nedařilo se nám v útoku, kde jsme se neudrželi, šance jsme bohužel neproměňovali, byli jsme pomalí. Bohužel jsme poté také hořeli v obraně. Dnes zápas ukázal kvalitu soupeře a naše nedostatky. Chceme být lepší a dnes jsme předvedli malinko z toho, jak bychom se chtěli prezentovat a naplnit naše cíle, které zůstávají nejvyšší. Věřím, že zápas pro nás bude dobrým zrcadlem k tomu, že musíme přidat.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 1:7
branky: 31. Jiří Besta - 5. Daniel Šebek, 10. Matyáš Krebner, 22. Jan Natov, 29. Jakub Bína, 34. Daniel Šebek, 44. Jan Natov, 56. Dominik Beneš; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 268; zásahy brankářů: Lukáš Souček 16 - Lukáš Bauer 10; po třetinách: 0:2, 1:3, 0:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Pažák, Hatala, Kaleta, Šebesta, Hubálek - Šindler, Zubek, M. Gattnar - Fukala, Slončík, Palčinský - Sidunov, R. Gattnar, Matejčík - Delong, Galia

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer - Suchánek, Zakonov, Gruber, Punčochář, Fišera, Seibert - Tomašík, Natov, Tokoš - Krebner, Šebek, Sládek - Beneš, Pěnička, Bína - Chroust, Korych, Zoufalý