Cenná výhra pro Rytířky. Na půdě Tatranu zvítězily 5:2

17. září 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky zapsaly cenou výhru. Na půdě střešovického Tatranu, který je obecně považován za favorita pro účast v Superfinále, vyhraly poměrem 5:2. Premiérovou branku ve vítkovickém dresu zapsala posila z Liberce Markéta Lenfeldová.

Jako klíčové se ukázalo, že Vítkovice dokázaly přestát několik zajímavých situací soupeře v první třetině, kterou jinak začaly velmi aktivně a snažily se diktovat tempo, což se jim také dařilo. V desáté minutě se prosadila Seevaldová, která minulé utkání vynechala a při svém debutu v této sezoně tak ihned skórovala.

Jednalo se o jediný zásah první třetiny, tu druhou otevřela střelecky důrazná Hyršová, na 3:0 zvýšila pohotovou dorážkou Lenfeldová. Tatran se poprvé prosadil až ve 29. minutě, a to zásluhou Radky Korbelářové, na což ale reagovala Husková.

Tatran navíc nevyužil možnost trestného střílení, které neproměnila Mechlová.

Třetí třetina byla ze strany Vítkovic povedená, tlak navíc využila Maroszová, která individuálně zvýšila na 5:1. Oba týmy následně nevyužily přesilové hry, aby Tatran nakonec sáhl k delší power play. Dokázal už ale pouze snížit na konečných 2:5 zásluhou Beránkové.

Po dvou kolech jsou tak Vítkovice stoprocentní, v příštím týdnu je čeká pohárové utkání v Hradci Králové a extraligový duel s Libercem.

Ohlasy po zápase

Jiří Velecký „Z celkových šedesáti minut jsme zhruba 45 hráli to, co jsme chtěli, tak jak by to mělo vypadat. Aby to bylo ještě lepší, tak k tomu potřebujeme více odvahy, vylepšit risk management určitých situací a více běhat. Tatran hrál výborně a byl to těžký zápas, už teď se těšíme na odvetu. Případně doporučuji přespání v Hotelu Best, mají výborné snídaně.“

Branky a nahrávky

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:5
branky: 29. Radka Korbelářová, 58. Vendula Beránková - 9. Sára Seevaldová, 22. Denisa Hyršová, 25. Markéta Lenfeldová, 31. Barbora Husková, 49. Vendula Maroszová; rozhodčí: Lucie Hejnová - Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 - Nikola Příleská 11; po třetinách: 0:1, 1:3, 1:1;

Tatran Střešovice: Drbalová - Hermannová, S. Korbelářová, Vernerová, Seemannová, Stůjová, Viková, Gocová, Lovšíková, Beránková, Kabelková, Býčková, Želízková, R. Korbelářová, Krýslová, Bořilová, Nádeníková, Panešová a Mechlová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Šponiarová, Maroszová, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Smetanová, Avonds, Seevaldová, Husková, Hrobařová, Lenfeldová, Hyršová, Willmannová, Krzywak, Gajdošová a Kubalčíková