Černý víkend Vítkovic!

09. listopadu 2014, CD

Vítkovice si neporadily ani s Brnem a prohrály podruhé ve třech dnech! Řádil především Juhaňák.

Po páteční prohře s Mladou Boleslaví přivítaly Vítkovice na Dubině už v neděli dalšího těžkého soupeře, nevyzpytatelné Brno i s Vítem Hrubým a Jiřím Juhaňákem v sestavě. Brněnští navíc před několika dny potvrdili spolupráci s Radomírem Mrázkem, dlouholetým trenérem vítkovického áčka. O zajímavosti zápasu nebylo pochyb již před jeho začátkem.

Ve 4.minutě otevřel skóre Jukub Hubálek krásnou ranou pod břevno. Ve 14. minutě již bylo ale vyrovnáno. Heczka propustil z trestné lavice po Juhaňákově nahrávce Bauer. Přesto odcházeli do šaten spokojenější Vítkovičtí. pro změnu Bauera "vysvobodil" z lavice hanby Pavel Brus.

Nástup do druhé třetiny se ale Vítkovicím nevydařil. Již v její první minutě vybídl ke skórování Juhaňák tentokráte Jakůbka a bylo opět vyrovnáno. Ve 26. minutě vykázali rozhodčí ze hry hned dva brněnské hráče najednou. Již po 14 vteřinách využil přesilovku 5 na 3 Jakub Hubálek a Vítkovice opět vedly. Bohužel naposledy v zápase, od té doby se totiž trefovali už jen hosté. Ve 32. minutě opět srovnal krok Martin Koutný. Brno si také vyzkoušelo přesilovku 5 na 3, to když si k Šebestovi přisedl opět Heczko. A i Brno tuto zdůrazněnou výhodu využilo, Jiří Juhaňák již tentokrát zakončoval sám.

A Vítkovice pokazily i nástup do poslední třetiny. A byl to opět Jiří Juhaňák, který svůj bývalý tým vůbec nešetřil. Vteřinu po vypršení Heczkova trestu nabil Mendrekovi a Brno vedlo již o dvě branky! Vítkovice se jaly dobývat Kejíkovu branku, ale jejich tlak byl víceméně bezzubý. A tak se o poslední gól postaral v 56. minutě po přihrávce Víta Hrubého veterán Jakůbek.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 4. Hubálek (Šebesta), 18. Brus (Matúš), 26. Hubálek (Veltšmíd) - 14. Bauer (Juhaňák), 21. Jakůbek (Juhaňák), 32. Koutný M. (Jalový), 40. Juhaňák (Bauer), 41. Mendrek (Juhaňák), 56. Jakůbek (Hrubý V.). Rozhodčí: Hála Pavel, Kotala Martin. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 303. Střely na branku: 19:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Brus, Žydel, Hubálek, Heczko - Hrubý, Veltšmíd, Jousi - Matúš, Matejčík, Delong (51. Bräuer) - Hájek, Řezanina, Šebesta - 51. Gál.

itelligence Bulldogs Brno: Kejík - Brom, Kadlec, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Hrubý V., Jeski, Koutný M., Komenda, Hrazdíra, Koutný J., Mendrek, Bauer, Veselý, Žižka, Ondráček, Jakůbek.