Čisté konto pro Karasovou, čtyři body pro Cholinskou a druhý bod pro Rytířky

12. dubna 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky vedou ve čtvrtfinálové sérii po domácích utkáních na Dubině poměrem 2:0. Ve druhém zápase na ně nestačil ani zlepšený výkon Olomouce, která relativně držela krok po dobu dvou třetin. Rytířky navíc neinkasovaly a Viktorii Karasové tak 8 úspěšných zákroků přineslo první čisté konto v play off.

Především první třetina byla ze strany soupeře kvalitní, Olomouc začala hrát celoplošnou osobní obranu, pořádně přitvrdila a okamžitě se to projevilo na výsledku. Skóre otevřela ve čtvrté minutě Maroszová, ale žádnou další branku již Rytířky v první třetině nepřidaly.

Druhou třetinu otevřely dva zásahy Dominiky Buczek, Olomouc pomalu ale jistě přestávala zvládat tempo utkání. Ve 33. minutě se prosadila Michaela Šponiarová, o dvě minuty později otevřela svůj střelecký účet Seevaldová, která dokázala vstřelit nakonec hattrick.

Ve třetí třetině už Vítkovice dominovaly. Nastříely šest branek a nakonec zvítězily poměrem 11:0. Chvíli před koncem se Olomouci zranila brankářská jednička Martina Franková, které přejeme brzké uzdravení.

Tomáš Martiník: „První třetina skončila výsledkem 1:0, ale myslím si, že jsme měli nějakých šest, možná sedm totálních gólovek. Za mě tedy byla v pořádku, jenom nepadly branky. Hodně dlouho nám trvalo, než jsme se srovnali s tím, že soupeř oproti sobotě začal napadal. V průběhu druhé přestávky jsme si k tomu něco řekli, povedlo se nám vstřelit poměrně snadnou branku na 6:0 a utkání jsme již kontrolovali. Celkově panuje spokojenost, jsem rád za nulu vzadu. Ale byl to těžší zápas a Olomouc ukázala, že je houževnatý soupeř a že si ještě zahrajeme.“

Branky a nahrávky: 4.Maroszová (M.Šponiarová), 22.Buczek (Ďuríková), 24.Buczek, 33.M.Šponiarová, 35-Seevaldová (Cholinská), 41.Planková (Kubečková), 50.Enenkelová (Krzywak), 53.Cholinská (Enenkelová), 57.Seevaldová (Cholinská), 58.Buczek (Planková), 60.Seevaldová (Cholinská). Rozhodčí: Lišková, Zamazalová. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová, Seevaldová, Husková, Hägg, Planková, Hyršová, Maroszová, Krzywak, Glasová

FBS Olomouc: Franková (59.Dvořáková) - Zacpalová, Barvíková, Rozenbergová, Sigmundová, Pejzlová, Peterková, Reimerová, Soušková, Rennerová, Pešavová, Ryšavá, Střídová, Suchánková, Lázárová, Palinková, Kacelová, Hašová