Další desítka! Muži deklasovali Bohemians

29. října 2014, CD

Pomalejší rozjezd, ale pak parádní jízda. Klasicky skvělá třetí třetina. Dva góly Heczka a Řezaniny. Ze snipera Matejčíka je nahrávač!

Po sobotní Spartě si Vítkovice pochutnaly i na svátečních Bohemians. Oběma pražským týmům rozdělily spravedlivě deset gólů. Domácí postrádali na střídačce hlavního trenéra Jedličku, který pykal za červenou kartu obdrženou v předchozím kole v Mladé Boleslavi.

Bohemians se drželi pouze třetinu. Na gól Lukáše Hrubého ze 6. minuty dokázal v 17. odpovědět důrazný Poláček. Vstup do druhé části vyšel lépe domácím, již po 16 vteřinách dorazil Chlumského střelu Höffer. Pak ovšem nastřílely Vítkovice osm branek v řadě! Brankostroj se rozjel ve 26. minutě, kdy po spolupráci s Matúšem srovnal na 2:2 Adam Delong. Třetí branka pro Delonga v sezoně! Do vedení pak dostal po kombinaci třetí pětky Lukáš Řezanina. Vítkovice pak přestály zbytečné oslabení po špatném střídání a přidaly další dvě slepené branky. Nejprve se trefil Jan Šebesta a ve 34. minutě po nahrávce Matejčíka i Filip Heczko.

V poslední třetině to byla již jasná záležitost, Vítkovice přidaly dalších pět branek! Nejprve využil volný úder kapitán Pavel Brus, za chvíli přidal svou druhou branku v zápase Lukáš Řezanina a vyloučení Kindla potrestal další brankou Jakub Hubálek, kterému nabíjel Matejčík. V 58. minutě potvrdil ofenzivní choutky a přesnou mušku Filip Heczko, který dal již pátou branku za poslední tři zápasy! Na obránce vynikající vizitka! A přihrával mu opět Marek Matejčík, který se, zdá se, proměnil z přímočarého útočníka na dokonalého nahrávače. Domácí pak sice snížili brankou Lukáše, poslední slovo si však vzal nejproduktivnější hráč Vítkovic Lukáš Hájek a 15 vteřin před koncem zakulatil vítkovický účet na Děkance na deset branek.

Michal Deus: "Zasloužené vítězství, o kterém rozhodla zejména větší individuální kvalita hráčů a fyzická kondice. Celý zápas jsme měli hru pod kontrolou, vytvořili jsme si dostatečné množství šancí a spoustu jich využili. Děkujeme soupeři i divákům."

Marek Chlumský: "Dobrý výkon Vítkovic a naše neproměňování šancí rozhodlo tenhle zápas. Gratulujeme soupeřům a děkujeme rozhodčím za skvělý výkon."

Branky a nahrávky: 17. Poláček (Šimek D.), 21. Höffer (Chlumský), 58. Lukáš (Musil) - 6. Hrubý (Brus), 26. Delong (Matúš), 29. Řezanina (Šebesta), 32. Šebesta (Hájek), 34. Heczko (Matejčík), 46. Brus (Veltšmíd), 48. Řezanina (Hájek), 49. Hubálek (Matejčík), 58. Heczko (Matejčík), 60. Hájek (Hubálek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 152. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:9, 3:9, 3:10.

FbŠ Bohemians: Cimbálek - Čihák, Chlumský (3.Zezulka), Kuncman, Lukáš, Kisugite, Forman - Höffer (41.Mandík), Kindl, Kordoš - Šárka, Bagin, Kozák (41. Musil) - Šimek M., Poláček, Šimek D.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Brus, Žydel, Heczko, Hubálek - Hrubý, Veltšmíd, Jousi - Hájek, Šebesta, Řezanina - Delong, Matúš, Matejčík - 30.-32. Bräuer.