Derby pro Rytířky! Zvládly se vyrovnat s dvougólovou ztrátou a zvítězily 5:3

29. září 2022, Michal Dannhofer

První letošní derby proti FBC Ostrava v elitních dospělých kategoriích jde na konto Vítkovic. Postaraly se o to Rytířky, které v ČPP Aréně porazily své soupeřky 5:3, ačkoliv prohrávaly 0:2. Tři body si připsala Dominika Buczek, která nastoupila poprvé po vypršení disciplinárního trestu.

První třetina byla z obou stran hodně nervózní a přinesla několik chyb na obou stranách. Současně se ukázalo, na co zhruba budou oba týmy spoléhat: Vítkovice hrály přímý florbal, FBC mělo delší pasáže na míčku, které končily střelbou.

Bylo to FBC, kdo se ujal vedení: v desáté minutě se prosadila Káčová a ve třinácté využila přesilovou hru svým typickým odcloněním směrem do prostoru Pudišová.

Vítkovice se zpátky do hry dostaly díky chybě v rozehrávce, kterou umístěnou ranou využila Seevaldová.

Ve druhé třetině se hrálo velmi ofenzivní utkání. Padla sice jediná branka, ale zápas se divákům, kterých dorazilo solidní množství, musel líbit. Ve 33. minutě navíc předvedla dvojice Staňková – Buczek parádní akci, která skončila vyrovnáním.

Jako klíčové se nakonec ukázalo rozhodnutí Vítkovic stáhnout hru na dvě formace a udělat v nich změny. Rytířky se rázem dostaly do vyšších obrátek a na hřišti převzaly iniciativu. Po deseti minutách vyjádřily převahu také gólově: Buczek našla na zadní tyči Maroszovou, která se napodruhé nemýlila.

O dvě minuty později se šťastnou tečí prosadila Kubečková a Vítkovice rázem vedly o dva zásahy. FBC reagovalo snížením a čtyřminutovou power play, ve které ale měla poslední slovo Buczek.

Eliška Planková: „Vyhráli jsme proti FBC, takže to musíme hodnotit pozitivně. Každopádně zápas to z naší strany nebyl dobrý. První třetina byla taková nemastná, neslaná. Nedokázaly jsme jít do rozehrávky tak, jak jsme chtěly. Byly jsme nedůrazné v soubojích. Ve druhé třetině šla koncentrace nahoru, ale pořád to nebylo úplně ono, přesto se nám povedlo vyrovnat. Ve třetí třetině už si myslím, že koncentrace už byla stoprocentní, čehož jsme dokázaly využít, vstřelit branku a dovést utkání do vítězného konce.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5
branky: 10. Veronika Káčová, 13. Linda Pudišová, 56. Michaela Mlejnková - 20. Sára Seevaldová, 33. Šárka Staňková, 50. Vendula Maroszová, 52. Michaela Kubečková, 60. Dominika Buczek; rozhodčí: Libor Gavlas - Martin Petřík; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 261; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 16 - Nikola Příleská 13; po třetinách: 2:1, 0:1, 1:3;

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Chúpeková, Zagórska, Rybičková, Kotzurová, Hurníková, Středulová, Sigmundová, Šešulková, Gálová, Zuzaníková, Káčová, Pudišová, Niemczyková, Mlejnková, Bínová, Klubalová a P. Hudáková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Šponiarová, Kubečková, Maroszoá, Buczek, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Avonds, Seevaldová, Husková, Hrobařová, Lenfeldová, Liberdová, Hyršová, Willmannová a Krzywak