Deset gólů a tři body. Omlazené Rytířky porazily na úvod soutěže Start98

11. září 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou úspěšný vstup do nové extraligové sezony. Omlazený tým, který má rovněž nové trenérské vedení dokázal porazit kunratický Start98 poměrem 10:2. Tři kanadské body si zapsaly Michaela Šponiarová s Denisou Hyršovou.

Omlazené Vítkovice použily stejnou zbraň, jako v minulé sezoně: do utkání předvedly drtivý nástup a již v čase 15:20 vedly 5:0, mimo jiné poté, co se dvakrát prosadila Nikola Liberdová. Soupeřky tak vybraly svůj oddechový čas již velmi brzy, nicméně to v určitém ohledu přineslo své ovoce.

Hned po třech minutách totiž snížila v přesilové hře Vejvodová a další branku inkasoval Start98 až ve 24. minutě z hole Michaely Šponiarové.

Po dvou třetinách vedly Vítkovice 8:1 a dlužno přidat soupeři kredit zato, že zápas rozhodně neodevzdal. Neustále se snažil o rychlé protiútoky, jeden takový mu vyšel ve 44. minutě, kdy snížil na 8:2 z pohledu Vítkovic.

V dalším průběhu zápasu padly ještě dvě branky do sítě Startu, Vítkovice také zkusmo odvolaly brankářku Nikolu Příleskou a bez gólového efektu vyzkoušely hru v šesti hráčkách v poli.

Úvodní utkání extraligové soutěže tak na svou stranu získaly poměrem 10:2. Příští týden je čeká výjezd na půdu Tatranu Střešovice.

Jiří Gurkovský:„Pro náš mladý tým to bylo vlastně první ostré soutěžní utkání. Myslím si, že hlavně naše mladé holky, hrály úplně v pohodě, neprojevovala se nějaká nervozita. Co se týká samotné hry, tak v ní byla spousta situací, které se nám líbily, trošičku jsme měli chaos v obraně, ale celkově to bylo utkání ve vysokém tempu a za nás spokojenost. Víme, na čem pracovat a víme, co zlepšit, ale určitě se jedná o podařený vstup do extraligy.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 10:2
branky: 1. Nikola Liberdová, 6. Nikola Liberdová, 14. Denisa Hyršová, 15. Barbora Husková, 16. Vendula Maroszová, 24. Michaela Šponiarová, 29. Denisa Ferenčíková, 30. Markéta Lenfeldová, 48. Michaela Šponiarová, 50. Barbora Husková - 19. Kristýna Vejvodová, 44. Hana Chaloupková; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 79; zásahy brankářů: Nikola Příleská 16 - Kristýna Janglová 37; po třetinách: 5:1, 3:0, 2:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Šponiarová, Maroszová, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Smetanová, Avonds, Husková, Hrobařová, Lenfeldová, Liberdová, Barvíková, Hyršová, Willmannová, Krzywak a Kubalčíková

FBC Start98 Kunratice: Janglová - Mervartová, Baťková, S. Šnajberková, V. Šnajberková, Šlopková, Vejvodová, Škorpová, Chaloupková, Kovaříková, Hornová, Siňorová, Hanzlíková, Balejová, Kutnarová a Venerová