Rytíři udolali Tatran

11. ledna 2021, VG

Třetí celek tabulky zdolali v předehrávce 19. kola Superligy vítkovičtí Rytíři. Doma před televizními kamerami porazili Tatran Střešovice 8:3.

"Hodně nám pomohla ubráněná přesilovka a to, že jsme vedli 2:0, protože ty začátky míváme slabší," komentoval vývoj utkání vítkovický útočník Rostislav Gattnar, autor hattricku.
Vítkovičtí vedli o dvě branky po první dvacetiminutovce, ustáli i hru ve čtyřech na přelomu první a druhé části. "Zvládli jsme to," oddechl si Gattnar. Ve 40. minutě se sice hostům z Prahy podařilo snížit na 4:2, ovšem ve 44. minutě přišla zřejmě klíčová pátá branka domácích, jejímž autorem nebyl nikdo jiný než Rostislav Gattnar. "Vůbec to nebyl nacvičený signál, bylo to se štěstím. Myslím, že po odražené střele balonek doputoval s Matyáši Šindlerovi, on mi ho plácl před bránu. Já už na něm trochu poznám, kdy to na mě půjde, takže jsem odskočil a se štěstím dostal balonek do branky," líčil střelec, jenž si připsal další superligový hattrick. "Velkou zásluhu na tom má Maty Šindler. Přihrává mi, má velký přehled a obecně je to práce celé lajny, Dobře jsme si sedli, šlape nám to a to, že dávám docela dost gólů, je jenom super."

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 12.Čonka-Skyba (Hájek), 18.Gattnar (Šindler), 25.Matejčík (Hájek), 31.Delong (Besta), 44.Gattnar (Šindler), 46.Gattnar (Šindler), 57.Bräuer (Sladký), 59.Hájek (Šindler) – 24.Sládeček (Němeček), 40.Havlas (Langer), 59.Langer (Pánek). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala – Čonka-Skyba, Sladký, Gattnar – Sidunov, Šindler, Hájek – Bräuer, Delong, Matejčík – Besta, Kaleta.

Tatran Střešovice: Kříž – Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček, Pánek – Tlapák, Kreysa, Rod – Papoušek, Sádlo, Jak. Kolísko – Langer, Havlas, Meliš – Švéda, Šindelář, Brautferger.