Druhý bod a další brankostroj. Rytířky podruhé vysoko porazily Bulldogs

06. března 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 13:1

Vítkovické Rytířky navýšily své vedení ve čtvrtfinálové sérii s Bulldogs Brno na 2:0. Díky skvělému nástupu do zápasu totiž na svou stranu zlomily také druhé utkání série, které nakonec vyhrály poměrem 13:1. Pěti brankami se na tom podílela útočnice a vyhlášená nejlepší hráčka utkání Michaela Kubečková.

Na utkání se rozhodně nevyplatilo přijít pozdě. Vítkovice totiž předvedly drtivý nástup, svou střeleckou show rozjela Kubečková a výsledkem bylo, že když si v čase 6:31 braly soupeřky oddechový čas, tak na výsledkové tabuli svítilo z jejich pohledu hrozivé skóre 0:5.

Oddechový čas soupeři pomohl a do konce první části odehrál svou nejlepší víkendovou pasáž, kdy naznačil, čeho by mohl být schopný v odvetách. Zásluhou Emy Brucháčkové si pak po rychlém protiútoku otevřel v sérii střelecký účet.

Od druhé třetiny ale byly Rytířky zpět v sedle a udávaly tempo zápasu. Soustředěným a trpělivým výkonem postupně navyšovaly skóre. V obou zbývajících třetinách zapsaly po čtyřech brankách a soupeře tak nakonec porazily poměrem 13:1.

Na Dubině tak získaly oba domácí body a v odvetných utkáních budou moci čtvrtfinále ukončit.

Ohlasy po zápase

Jiří Gurkovský:: „Dnes bylo rozhodnuto ještě dříve než včera. Myslím si, že náš nástup soupeř nečekal a v sedmé minutě bylo skóre 5:0. Poté asi i pod dojmem toho, že zápas je rozhodnutý, holky trošičku polevily, nicméně ale stále pomaličku navyšovaly náskok a 13:1 je hodně slušný výsledek. S celým víkendem jsme tak velmi spokojeni a odjíždíme do Brna za stavu 2:0. Víme, že nás čekají těžké zápasy na menší hale, kde budou hlasití diváci a může se stát všechno. Těšíme se tam a jsme rádi, že Brno chce hrát florbal.“

Branky a nahrávky

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 13:1
branky: 3. Michaela Kubečková, 3. Barbora Husková, 5. Michaela Kubečková, 6. Denisa Hyršová, 7. Michaela Kubečková, 21. Eliška Planková, 24. Eliška Willmannová, 33. Barbora Husková, 40. Denisa Ferenčíková, 45. Denisa Ferenčíková, 47. Michaela Kubečková, 56. Michaela Kubečková, 60. Nikola Liberdová - 20. Ema Brucháčková; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11 - Jana Prátová 17; po třetinách: 5:1, 4:0, 4:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmannová, Lenfeldová, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Smetanová - Planková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Hyršová, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Liberdová, Kubalčíková

itelligence Bulldogs Brno: Prátová - Pospíšilová, Bolfová, Žáková, Pešková, Plavcová, Koláčková, Sovadinová - Vlčková, E. Brucháčková, A. Brucháčková - Černá, Jirková, Halaštová - Machálková, Stará, Stuchlíková - Garguláková, Sigmundová