Drtivý nástup do play off. Rytířky neinkasovaly a v prvním čtvrtfinále rozstřílely soupeře

05. března 2023, Michal Dannhofer

1.SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 14:0

Vítkovické Rytířky předvedly doslova drtivý vstup do play off. V prvním čtvrtfinále si na Dubině poradily s Bulldogs Brno 14:0 a postavily se tak minimálně v tomto jednom utkání tezi, že by mělo jít o nejvyrovnanější sérii čtvrtfinále. Tu naopak dílčími momenty podpořily hráčky Bulldogs, které ale narazily na brankářku Nikolu Příleskou.

Na Dubině bylo v sobotu hotovo vlastně velmi rychle. Po úvodní brance Staňkové ve čtvrté minutě totiž přišla brněnská pasáž, ve které byly hostující hráčky zhruba na tři minuty lepším týmem, dokázaly dostat Vítkovice pod tlak a vytvořily si několik šancí, jenže neskórovaly a v konečném účtování to způsobilo tak, jako by Buldočkám trochu došel benzín v nádrži.

V první třetině daly Vítkovice ještě tři branky, ve druhé třetině už utkání dominovaly, když v jeho polovině vedly 9:0, a to také díky brance Dominiky Buczek v oslabení.

Buldočky v sobotu neměly svůj den, a to zkusily opravdu všechno a ke cti jim jistě slouží, že s nepřízní osudu bojovaly aktivním florbalem až do konečného hvizdu. Už ve 24. minutě vystřídaly gólmanku Janu Prátovou, ovšem ani to nepomohlo.

Rozjetým Vítkovicím, které ukázaly svůj velký potenciál šlo 4. března čelit opravdu jen velmi těžko.

Ve třetí třetině padly další branky a zápas tak skončil výhrou Vítkovic 14:0. Potěšující bylo, že na obou stranách bylo k vidění množství zajímavých florbalových momentů, které jsou příslibem pro další průběh série.

Jiří Gurkovský: „Vedeme 1:0, to je asi to hlavní a nejdůležitější z dnešního utkání. Jinak si myslím, že jsme byli lepší ve všech činnostech, ve kterých jsme dostali možnost se předvést, ať už se jednalo o hru 5 na 5, 4 na 5 nebo 3 na 5. Škoda, že jsme nedostali možnost přesilové hry, kterou bychom si také rádi vyzkoušeli. Myslím si, že holky předvedly koncentrovaný výkon. Od začátku chtěly, šly si za balónkem a vítězstvím, byly podpořeny skvělou gólmankou, protože nula nebyla zadarmo. Na druhou stranu bylo vidět, že soupeř chce hrát a kousal, což mu slouží ke cti. Vedeme 1:0 a zítra hrajeme znovu, přičemž zápas bude úplně o něčem jiném.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 14:0
branky: 4. Šárka Staňková, 12. Denisa Hyršová, 13. Michaela Šponiarová, 16. Zuzanna Krzywak, 23. Zuzanna Krzywak, 24. Markéta Lenfeldová, 27. Markéta Lenfeldová, 29. Dominika Buczek, 31. Vendula Maroszová, 35. Jana Trošková, 36. Dominika Buczek, 43. Barbora Husková, 48. Sára Seevaldová, 51. Nikola Liberdová; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Nikola Příleská 10 - Jana Prátová 5, Markéta Hošek Marková 10; po třetinách: 4:0, 7:0, 3:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Staňková, Smetanová, Willmannová, Lenfeldová, Ferenčíková, Trošková - Kubečková, Buczek, Maroszová - Planková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Hyršová, krzywak - Liberdová, Kubalčíková

itelligence Bulldogs Brno: Prátová (24. Hošek Marková) - Pospíšilová, Bolfová, Sigmundová, Pešková, Plavcová, Koláčková - Vlčková, E. Brucháčková, A. Brucháčková - Machálková, Žáková, Stuchlíková - Černá, Jirková, Halaštová - Stará, Garguláková, Sovadinová