Drtivý nástup otevřel superfinálové dveře. Rytíři se vrací do O2 Arény

08. dubna 2023, Michal Dannhofer

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:10

Oba vítkovické elitní týmy se představí v Superfinále. Rytíři totiž v šestém semifinálovém utkání porazili Bohemians 10:6, především díky drtivému nástupu do utkání, kdy velmi rychle vedli 5:0. Soupeřem bude Tatran Střešovice, který vyřadil Mladou Boleslav.

Vítkovice daly pojmu „drtivý nástup do utkání“ v Praze jiný rozměr. Po osmi minutách totiž vedly 4:0, posléze své vedení zvýšily až na 5:0. Celý zápas pad odvedly v kvalitním nasazení, které Bohemians nedovolilo vytvořit větší komplikace na cestě za postupem.

Rytíři pustili Bohemians nejblíže na tři branky, což znamenalo, že stále měli zápas po kontrolou. Nakonec zvítězili poměrem 10:6 a zapíší tak další účast v Superfinále.

Soupeřem bude Tatran Střešovice, který v šestém utkání porazil Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení, o konci série rozhodl Martin Šindelář.

Tomáš Martiník: „Jsme šťastní, že jsme to zvládli, myslím si, že to byl klíčový zápas, protože za předpokladu, že bychom to dnes nezvládli, tak bychom dostali Bohemku do pohody. Oba týmy tomu dávaly maximum a byla to super série. Dnes jsme byli asi lepším týmem a ustáli jsme to.“

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice  6:10
branky: 18. Jakub Buršík, 40. Ondřej Kawulok, 43. Filip Forman, 51. Filip Forman, 57. Karel Petrák, 60. Patrik Šebek - 2. Adam Zubek, 6. Ondřej Jankovský, 8. Lukáš Fukala, 9. Jakub Hubálek, 15. Adam Zubek, 32. Jan Šebesta, 47. Martin Gattnar, 50. Matyáš Šindler, 54. Michal Pažák, 59. Jakub Hubálek; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 685; zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 19 - Lukáš Souček 22; po třetinách: 1:5, 1:1, 4:4

FbŠ Bohemians: Hyršl - Kawulok, Kisugite, Šebek, Malič, Čihák, Virga, Strnad, Zezulka - Bílek, J. Petrák, Řehoř - Forman, K. Petrák, Buršík - Gajdoš, Hronek, Rozkovec - Dobisík

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Šindler, M. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, R. Gattnar, Palčinský - Slončík, Kaleta