Nové Rytířky začaly novou sezonu vítězstvím 15:3 nad Jičínem

12. září 2021, Michal Dannhofer

Úspěšný vstup do nové sezony mají za sebou florbalistky Vítkovic. V domácí premiéře, hrané před diváky, porazily soupeře z Jičína poměrem 15:3, když postupně utkání zcela ovládly. Extraligovou premiéru za ženský tým Vítkovic si odbyly Jana Horečková, Šárka Staňková, Laura Prusková, Karolína Sovadinová, Adéla Feiková a po návratu z Chodova pak poprvé nastoupila také Tereza Hanzlíková.

Nový rytířský tým se rozjížděl jako dieselový motor o trochu pomaleji, a tak Vítkovice zhruba 5 minut prohrávaly, když na úvodní gól Liberdové odpověděly Žůrková s Preisslerovou. Ještě v 11. minutě ale dokázaly odpovědět Kubečková s Hyršovou a Vítkovice již otěže utkání nepustily.
Určité problémy sice měly zhruba do poloviny zápasu, poté jej ale jasně ovládly: po brance ve 22. minutě z hole Kubečkové přišla závěrečná tříbranková salva v posledních čtyřech minutách druhé třetiny, která definitivně určila ráz utkání.
V poslední dvacetiminutovce totiž Vítkovice dominovaly, ačkoliv ji brankově otevřela Bachmaierová. Poté následovalo sedm zásahů Rytířek, včetně premiérové extraligové trefy pro Adélu Feikovou. Jičín ve třetí třetině vůbec nestíhal a pokazil si tak relativně dobrý dojem z první poloviny utkání.
Výsledek 15:3 mohl být ještě vyšší, ale brankářka hostí Alena Vokatá podala dobrý výkon a kryla dalších 24 střeleckých pokusů Vítkovic.

Tomáš Martiník: „Těžké vítězství. Ale pouze naší vinou, protože nám trvalo dvě třetiny, než jsme se dostali k tomu, co bychom chtěli předvádět. Byli jsme nepřesní, hráli jsme zbrkle. Proto nám zhruba 35 minut trvalo, než jsme zápas dostali pod kontrolu. Dělali jsme relativně hloupé chyby a když už jsme si dokázali vytvořit šance, tak jsme je nedokázali proměnit. Dvě třetiny to nebylo nic moc, třetí část už byla fajn, hráli jsme rychleji a produktivněji, takže to skóre 15:3 vypadá docela dobře, ale dnešní výkon nebyl po dobu dvou třetin optimální.“

Branky a nahrávky: 5.Liberdová (Maroszová), 11.Kubečková (Staňková), 11.Hyršová 22.Kubečková (Maroszová), 36.Husková (Planková), 37.Hyršová (Cholinská), 40.Seevaldová (Cholinská), 44.Feiková (Liberdová), 45.Hyršová (Seevaldová), 50.Ferenčíková (Hanzlíkov), 51.Hanzlíková (Husková), 53.Husková (Ďuríková), 53.Hanzlíková (Planková), 55.Seevaldová (Novotná), 59.Ferenčíková (Husková) - 5.Žůrková (Bachmaierová), 6.Preisslerová (Bachmaierová), 43-Bachmaierová (Žůrková).Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Kubečková, Horečková, Novotná, Ferenčíková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová, Dobešová, Maroszová, Hanzlíková, Sovadinová, Feiková

FBK Jičín: Vokatá - Růžičková, Hašková, Hohberg, Matušková, Žůrková, Kmošková, Preisslerová, Egrtová, Tomášková, Svobodová, Syslová, Kleinová, Bachmaierová, Müllerová,