Gólová přestřelka pro Vítkovice. Porazily Bohemians poměrem 10:7

29. ledna 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 10:7

V pořádnou gólovou přestřelku se proměnilo utkání mezi Vítkovicemi a Bohemians. Především díky povedené druhé třetině berou Rytířky tři body, které je téměř jistě přiblížily vítězství v základní části, nicméně sedm obdržených branek jistě nemohou nechat bez povšimnutí.

Úvod utkání se Rytířkám povedl, už po padesáti sekundách se nechytatelně prosadila Maroszová. Jenže se potvrdilo, že první vyhrání z kapsy vyhání. Bohemians se zkonsolidovaly, využily okének v obraně Vítkovic a rázem to bylo 3:1 pro Bohemians, k čemuž možná také přispělo nešťastné zranění Matýskové. Do první přestávky se ale Vítkovicím podařilo vyrovnat.

Ve druhé části se utkání rozhodlo. Rytířky zařadily vyšší rychlostní stupeň a na hřišti rázem dominovaly. Nejlepším důkazem toho jsou čtyři góly, které padly v rozmezí sedmi minut a donutily Bohemians k oddechovému času. Poslední slovo ve druhé třetině měla pak Lenfeldová.

Ve třetí části se hrál oboustranně velmi otevřený florbal, který se divákům musel líbit, u trenérů obou týmů tomu tak zřejmě nebylo. Gólový účet otevřela Strnadová, následovala dvougólová reakce Maroszové, která nakonec zapsala pět branek, ale poté přišel hattrick v posledních deseti minutách od Vaníčkové, která tak uzavřela skóre na 10:7 pro Vítkovice.

Jiří Gurkovský: „Výborný úvod, který uvedl rychlý gól, poté přišlo nezaviněné zranění naší hráčky. Než jsme se s tím srovnali jak v hlavách, tak v lajnách, tak jsme dostali tři naprosto identické góly z brejků, které nám dělaly problém prakticky celý zápas. Podařilo se nám ale do konce první třetiny vyrovnat a výborným vstupem do druhé třetiny zápas v podstatě rozhodli. Poté jsme si moc hráli s balónkem a měli jsme dát více gólů. Třetí třetina už byla návratem k nedůraznému florbalu a opět jsme dostali nesmyslné góly po našich chybách. Obrana dnes nebyla dobrá, musíme to zlepšit směrem k play off.“

branky: 1. Vendula Maroszová, 14. Jana Trošková, 17. Barbora Husková, 21. Michaela Šponiarová, 22. Vendula Maroszová, 26. Michaela Šponiarová, 27. Vendula Maroszová, 40. Markéta Lenfeldová, 47. Vendula Maroszová, 50. Vendula Maroszová - 4. Karolína Mezerová, 6. Sabina Siňorová, 9. Kateřina Strnadová, 47. Kateřina Strnadová, 53. Gabriela Vaníčková, 58. Gabriela Vaníčková, 59. Gabriela Vaníčková; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 7 - Kristýna Karli 27; po třetinách: 3:3, 5:0, 2:4;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Krištofová - Willmannová, Ferenčíková, Staňková, Smetanová, Matýsková, Trošková, Lenfeldová, Planková, Dobešová - Šponiarová, Kubalčíková, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Matýsková, Seevaldová, Husková

FbŠ Bohemians: Karli - Faltová, Havlová, Císařová, Kočvarová, Divišová - Bartošová, Veselá, Mezerová - Hernandezová, Siňorová, Strnadová - Urbanová, Minářová, Vaníčková