Jako dieselový motor. Rytíři se postupně zlepšovali a porazili Otrokovice

01. února 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSG PANTHERS OTROKOVICE 9:3

Vítkovičtí Rytíři udrželi 2. místo v tabulce Livesport Superligy. Před televizními kamerami neodehráli optimální zápas, nicméně se postupně zlepšovali a Otrokovice porazili 9:3, což je možná pro soupeře až příliš kruté.

Vstup do utkání nebyl ze strany Vítkovic dobrý, už po 36 sekundách se prosadil Grich a Panteři ukázali, že to s útokem na předkolo myslí ještě vážně. Vítkovicím trvalo, než se dokázaly dostat do tempa, nicméně ještě v první třetině otočili misky vah na stranu domácích Rostislav Gattnar s Fukalou.

Vstup do druhé třetiny se Rytířům opět nepovedl, což vedlo k tomu, že hosté podruhé a naposledy srovnali díky Kelemenovi. Vedení ale rychle Vítkovicím vrátil Palčinský.

Následovala nepříliš povedená pasáž hry z obou stran, na konci druhé třetiny ale Vítkovice dvakrát udeřily a vedení v utkání již nepustily.

Třetí třetina totiž byla z jejich strany nejpovedenější, přidaly celkem čtyři branky. Skóre této části hry otevřel Martin Gattnar, následoval úspěšný nájezd Halamy, ale Vítkovice potvrdily, že už jsou v pozitivním zápasovém módu.

Třemi zásahy v poslední desetiminutovce totiž určily konečné skóre na 9:3.

Tomáš Martiník: „Půlka zápasu byla z naší strany hodně špatně, v naší hře nebylo moc dobrého. Trápili jsme se ve všech ohledech, ať už herně, nebo co se týče nějakého vnitřního nastavení. Konec druhé třetiny byl trochu lepší a naštěstí, ve třetí třetině jsme ukázali nějakou naši kvalitu a soupeře jsme přehráli, dokonce i vyhráli vysokým výsledkem. Nicméně z naší strany spokojenost není. Po reprezentační pauze chceme nastoupit s jiným drajvem, teď si částečně odpočineme. Chceme ukázat kvalitu, protože v play off už musí být. Doufám, že po reprezentační pauze budeme lepší.“

branky: 7. Rostislav Gattnar, 9. Lukáš Fukala, 23. Adam Palčinský, 40. Marek Matejčík, 40. Adam Delong, 44. Martin Gattnar, 51. Adam Delong, 53. Marek Matejčík, 60. Michal Pažák - 1. Jakub Grich, 21. Samuel Kelemen, 47. Jiří Halama; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Denis Jasiok 14 - Adam Kohút 19; po třetinách: 2:1, 3:1, 4:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Sidunov, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Kaleta, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Palčinský, M. Gattnar - Slonnčík, Galia

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Kohút - Kubíček, Halama, Šefčík, Sovják - Grlický, Kelemen, Grich - Hrabal, Zapletal, Nehila - Minich, Jurčík, Šťourač